Festiwal fantastyki Fantasmazuria w Ostródzie

2017-04-28 16:12:01 (ost. akt: 2017-05-16 22:32:42)
Inne Ostróda, Expo Mazury, Grunwaldzka 55 16 czerwca 2017 - 18 czerwca 2017
Festiwal fantastyki Fantasmazuria w Ostródzie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W dniach 16-18 czerwca w Ostródzie odbędzie się festiwal fantastyki Fantasmazuria. Organizatorzy przewidują wiele urozmaiconych atrakcji, które rozruszają całe rodziny. Podczas trzech dni imprezy uczestnicy będą mogli zagrać w gry planszowe, śpiewać karaoke, tańczyć na matach oraz brać udział w konkursach z cennymi nagrodami.

Odbędą się warsztaty origami, rękodzielnictwa (tworzenia biżuterii) oraz makijażu scenicznego. Podczas warsztatów makijażu scenicznego uczestnicy będą mogli nauczyć się tworzyć sztuczne rany kłute, postrzałowe, poparzenia czy efekty choroby popromiennej. Warsztaty lektorskie poprowadzi kultowy Tomasz Knapik, którego głos słychać było m.in. w „Strażniku Teksasu” i „Świecie według Bundych”. Nie zabraknie też atrakcji dla spragnionych wiedzy z zakresu fizyki i chemii podczas warsztatów i prelekcji z udziałem naukowców.

Fani Gwiezdnych wojen będą mieli powody do radości. Zobaczą wystawę modeli postaci i maszyn z sagi oraz spotkają z Legionem 501, czyli grupą przebierającą się za postacie z serii. Będzie też strefa X-Boxów, turniej gry Hearthstone i kreatywna strefa dla dzieci. W wiosce postapokaliptycznej będzie można podziwiać m.in. czołgi i broń, która powinna pomóc przetrwać koniec świata. W TARDIS, czyli specjalnej budce telefonicznej związanej z serialem „Doktor Who” będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, natomiast na tronie Jakuba Wędrowycza poczuć przez chwilę jak król. Odbędzie się także huczny konkurs na najlepsze przebranie w postać ze świata fantasy, tak zwany konkurs cosplay. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych: pokazów iluzji, wystawy klocków LEGO oraz strefy gier i zabaw. Odbędzie się też gala wręczenia nagród dla najlepszych pisarzy przez członków portalu Polacy Nie Gęsi. A dla planujących wyjazdy na inne fantastyczne festiwale organizatorzy przygotowali strefę Fantastycznych Inicjatyw gdzie wystawią się reprezentanci innych tego typu imprez.

Nie zabraknie też rozmów z autorami powieści fantastycznych z kraju i zagranicy oraz spotkań z youtuberami takimi jak Cyber Marian, Grupa Filmowa Darwin, Dem i Marco Kubiś. Goście będą do dyspozycji podczas godzinnych dyżurów autografów. To jeszcze nie koniec niespodzianek jakie przygotowali organizatorzy.

Fantasmazuria odbędzie się w centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury . Bilety do nabycia poprzez stronę internetową fantasmazuria.pl/bilety

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB