Znani twórcy literatury fantastycznej na Fantasmazuria w Ostródzie

2017-05-09 13:25:30 (ost. akt: 2017-05-10 12:03:59)
Kultura 16 czerwca 2017 - 18 czerwca 2017
Znani twórcy literatury fantastycznej na Fantasmazuria w Ostródzie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu fantastyki Fantasmazuria w Ostródzie będą mogli spotkać się z twórcami literatury. Swój udział potwierdzili autorzy krajowi oraz zagraniczni gatunków takich jak fantastyka, science-fiction czy powieść grozy. W sumie Fantasmazurię odwiedzi blisko 30 pisarzy.

Autorzy wezmą udział w prelekcjach, panelach dyskusyjnych oraz dyżurach autografowych. Podczas prelekcji autorzy pokażą swój punkt widzenia nie tylko na temat pisania i wydawania powieści, ale także na tematy historyczne, religijne czy naukowe. Panele dyskusyjne to zwykle bardzo emocjonujące spotkania z udziałem gości i moderatora prowadzącego rozmowy. Uczestnicy będą mogli wybrać kilkanaście tematów takich jak: „Czy historia może być fantastyczna?”, „Co ciągnie ludzi w kosmos?”, „Papier, czytnik, a może audiobook? O przyszłości czytelnictwa”. Jak widać przekrój tematyczny jest dość zróżnicowany i każdy znajdzie temat, który powinien go zainteresować.

Wśród gości nie zabraknie znanych i lubianych twórców takich jak Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek czy Aneta Jadowska. Andrzej Pilipiuk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych autorów fantastyki ostatnich lat. Wykreował postać egzorcysty-pijaczka, Jakuba Wędrowycza, którego przygody zostały zebrane w ośmiu tomach. Popularnością cieszą się też inne cykle: wampiryczne „Kuzynki”, młodzieżowy „Norweski dziennik”, czy utrzymane klimacie klasycznego fantasy „Oko jelenia”. Pod pseudonimem Tomasz Olszakowski wydał 19 tomów powieści o kultowym „Panu Samochodziku”.

Jakub Ćwiek jest autorem popularnego, nawiązującego do popkultury cyklu „Kłamca”, oraz wielotomowych powieści „Chłopcy”, „Dreszcz” czy „Grimm City”. Jest to jeden z najaktywniej działających pisarzy a jednocześnie fanów fantastyki, który przyczynił się do popularyzacji powieści Terry’ego Pratchetta czy Neila Gaimana. Aneta Jadowska jest natomiast z wykształcenia literaturoznawcą. Wprowadziła do kanonu polskiego fantasy postać toruńskiej policjantki-wiedźmy Dory Wilk.

Swój udział potwierdzili też debiutanci tacy jak Krzysztof Haladyn, Artur Olchowy i Sławomir Nieściur. Pojawią się też goście zagraniczni: Adrian Tchaikovsky (cykl „Cienie Pojętnych” wydawany od 2008 roku) Andriej Lewicki i Wiktor Noczkin (związani z grą i serią powieści „S.T.A.L.K.E.R”) Henry Lion Oldi, i Catherine Webb (tworząca pod pseudonimami Kate Griffin i Claire North, której sukces przyniosła powieść „Piętnaście pierwszych żywotów Harry’ego Augusta”).

Fantasmazuria odbędzie się w centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w dniach 16-18 czerwca 2017 r. Serdecznie zapraszamy! Bilety do nabycia pod adresem: >>> fantasmazuria.pl/bilety

Pełna lista gości specjalnych Fantasymazuria: >>> fantasmazuria.pl/goscie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB