Folkoworockowe i Folokowometalowe brzmienie w Ostródzie

2017-05-09 14:22:42 (ost. akt: 2017-05-09 14:25:55)
Muzyka 16 czerwca 2017 - 18 czerwca 2017
Folkoworockowe i Folokowometalowe brzmienie w Ostródzie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Podczas tegorocznej edycji festiwalu fantastyki Fantasmazuria w Ostródzie, który odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, nie zabraknie atrakcji muzycznych. Sobotni wieczór uświetnią występy zespołów z kręgu folk rockowego: Żywiołak, Łysa Góra oraz Runika. Kapele te słyną z bardzo energetycznych, ekspresyjnych występów i nawiązywania do tradycyjnych słowiańskich wierzeń.

Żywiołak jest grupą aktywną od 2005 roku. Wybili się dzięki albumowi „Nowa Ex-Tradycja” na którym znalazły się przebojowe utwory „Oko Dybuka” oraz „Psychoteka”. W zeszłym roku grupa wydała nowy mini-album, który będzie także promować na ostródzkim koncercie.

Łysa Góra zaczerpnęła swoją nazwę od liczącego niemal 600 metrów pasma górskiego. Obecnie są na etapie wydawania drugiego albumu, zatytułowanego „Siadaj, nie gadaj”, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Runika natomiast istnieje na scenie od 3 lat i wydanie debiutanckiego krążka wciąż ma przed sobą. Popularność grupa zdobyła dzięki intensywnemu koncertowaniu.
Kapele reprezentują trzy różne spojrzenia na folkrockowe i folkmetalowe granie, lecz łączy je skłonność do używania instrumentów dawnych oraz dominacja damskich wokali. Serdecznie zapraszamy na koncerty, które rozniosą słowiańską mocą i zmuszą do tupania nóżką najbardziej opornych.

Fantasmazuria odbędzie się w centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury. Bilety do nabycia pod adresem >>> fantasmazuria.pl/bilety

mat. organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB