Obiekty w Olsztynie, które powstały dzięki środkom unijnym. Sprawdź atrakcje podczas dni otwartych!

2017-05-12 11:24:55 (ost. akt: 2017-05-12 13:47:56)
Inne 18 maja 2017 - 21 maja 2017
Obiekty w Olsztynie, które powstały dzięki środkom unijnym. Sprawdź atrakcje podczas dni otwartych!

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to wydarzenia prezentujące projekty zrealizowane w Polsce przy wsparciu Unii Europejskiej. Jest ich sporo również w Olsztynie.

Olsztynianie codziennie korzystają z obiektów, które powstały dzięki dofinansowaniu unijnemu. Odwiedzić je można również przy okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Od 18 do 21 maja będzie można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach:

19 maja, godz. 9:00 - 15:00
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny

Warsztaty "Sam odkrywam Świat" i wystawa "Matematyczny Pociąg"
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do udziału w warsztatach fizyczno-chemicznych, dedykowanych dzieciom w wieku 7-8 lat. Warsztaty to spotkanie z nauką poprzez dobrą zabawę. Dzięki nieskomplikowanym, ale efektownym eksperymentom dzieci będą miały okazję poznać różne zjawiska fizyczno-chemiczne i zdobyć wiedzę o otaczającym ich świecie. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie przeprowadzał proste i bezpieczne doświadczenia, tak by lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko. Poza warsztatami OPNT zaprasza na interaktywną wystawę matematyczną. Będzie to podróż do świata łamigłówek, zagadek i logicznych zadań. Wystawa rozbudza kreatywne myślenie podczas konstrukcji z tangramów, klocków czy słomek. Jak zapewniają organizatorzy to wystawa, na której można dotknąć matematyki. Udział w warsztatach i wejście na wystawę tego dnia jest bezpłatne.

20 maja, godz. 10:00 - 14:00
Zajezdnia MPK Olsztyn

Dzień otwarty MPK Olsztyn
W programie imprezy m.in.: zwiedzanie nowo wybudowanej zajezdni tramwajowej i hali postojowej MPK Olsztyn, pokaz sprzętu ratunkowego będącego na wyposażeniu MPK, zwiedzanie hali naprawy tramwajów, oglądanie tramwajów i autobusów kupionych ze środków europejskich.

20 maja, godz. 9:00- 13:00
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnym
i

Drugie życie naszych śmieci - festyn odpadowy
"Kiedy kończą się śmieci? Wrzucasz je do kosza, śmietnika i... nie ma ich, dla ciebie przestają istnieć... ale przecież nie znikają, nie rozpływają w powietrzu... są dalej i co z nimi? Zaczynają drugie życie". Właśnie to można będzie zobaczyć podczas festynu - jeden z najnowocześniejszych zakładów i to jak żyją w nim odpady. Można będzie obejrzeć ZGOK, dowiedzieć się jak pracuje i przetwarza odpady lub samodzielnie, artystycznie przetworzyć niektóre z nich i stworzyć coś z niczego.

20 maja, godz. 10:00 - 13:00
Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel"

W tym dniu o godzinie 10:00,11:00, 12:00 i 13:00 CRS Ukiel przygotował prezentacje multimedialne na temat jego historii, funkcjonowania oraz tego co zmieniło się dzięki funduszom europejskim. Zbiórka przy Kapitanacie.

21 maja, godz. 10:00 - 13:00
Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe "Aquasfera"

Wycieczka "Pod basenami"
Aquasfera zaprasza na ciekawą wycieczkę pod hasłem "Pod basenami". Pracownicy obiektu opowiedzą o sposobach filtracji, zasadach działania popm wodnych i wielu innych ciekawych rzeczach. Zbiórka przy szatni głównej o pełnych godzinach, tj. o 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Dodatkowo przez cały dzień odwiedzający "Aquasferę" drugą godzinę korzystania z basenu otrzymają gratis.

Dodatkowo, w dniach 18-19 maja Urząd Marszałkowski zaprasza beneficjentów, którzy chcieliby dowiedzieć się jak promować swój projekt. Przy ul. Głowackiego 17 pracownicy Departamentu Koordynacji Promocji przedstawią zasady promocji projektu.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy przez cztery dni maja mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pinokio #2243708 | 94.254.*.* 12 maj 2017 14:27

  Obiecuję wam, że dostaniecie nowy stadion, dworzec, halę sportową i zadaszony amfiteatr. Wasz Pinokio I Wielki

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. miesiarz #2243589 | 46.170.*.* 12 maj 2017 12:27

  "Sprawdź trakcje podczas dni otwartych!" hehe a czy jak stanę na torach i złapię się trakcji, to pojadę jak zielone pendolino?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mik #2243567 | 89.228.*.* 12 maj 2017 12:15

  skończcie z tymi kłamstwami!!! Jakie środki unijne!!! Unia nie ma żadnej kasy!! Polska wpłaca kasę do unii a unia rozdziela i przy okazji płaci swoim urzędasom!! Równie dobrze te pieniądze mogliby rozdzielać w Polsce!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)