Pobiegną po Wichrowskich Lasach

2017-05-12 14:47:19 (ost. akt: 2017-05-12 14:50:09)
Sport 20 maja 2017
Bieg po Wichrowskich Lasach

Pobiegną w malowniczych okolicznościach przyrody

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Już w najbliższą sobotę można będzie aktywnie spędzić czas, a przy okazji złapać kontakt z naturą. Wystarczy zapisać się na VI Bieg po Wichrowskich Lasach. Każdy może spróbować swoich sił. Atrakcji dla nikogo nie zabraknie.

Bieg po Wichrowskich Lasach to gratka dla każdego. Nie trzeba być zawodowych biegaczem, żeby w pięknych okolicznościach przyrody pokonać 10 km (tyle liczy dystans dla dorosłych). Ale ci, dla których ważny jest wynik, będą mieli szansę na niego zapracować. Zawody w Wichrowie to też okazja, żeby pobić rekord trasy i stanąć na podium.

Swoje pięć minut będą miały też dzieci i młodzież. Ich będzie obowiązywał oczywiście znacznie krótszy dystans. — Gwarantujemy świetną atmosferę — mówi Krzysztof Śmiech, zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Wichrowo, współorganizator. — Pogoda ma też być bardzo ładna.
Krzysztof Śmiech biegowego bakcyla złapał 10 lat temu. — Chciałem podreperować formę fizyczną — opowiada. — Zacząłem biegać pięć razy w tygodniu. Nie lubię wstawać rano, więc bieg stał się świetnym sposobem na odstresowanie po pracy. Chwilowo z powodu kontuzji jestem w stanie spoczynku. Ale mam na koncie już półmaratony i dwa maratony.
Swoją pasją pan Krzysztof postanowił zarazić też innych. Dziś Bieg po Wichrowskich Lasach wpisuje się już w kalendarz prawdziwego biegacza. Mieszkańcy regionu i goście mają okazję pokonać niezwykle piękną i malowniczą trasę.

Oprócz zawodów przewidziane są też inne atrakcje. Będzie instruktaż strzelania z łuku, liczne konkursy. O żołądki uczestników imprezy zadbają panie z kół gospodyń wiejskich, które na tę okoliczność specjalnie upieką ciastka. Każdy zawodnik dostanie posiłek regeneracyjny, składający się z grochówki i gorącej kiełbasy. — Zapewniamy też profesjonalny pomiar czasu — mówi Krzysztof Śmiech.

I zaznacza, że najważniejsza jest dobra zabawa i kontakt z naturą. Dobra informacja dla spóźnialskich i naprawdę.... zabieganych. — Do ostatnich chwil prowadzimy zapisy — mówi Krzysztof Śmiech. — Do zawodników można dołączyć nawet w sobotę rano!

Pan Krzysztof żałuje, że sam pobiec nie może. — Udział w zawodach i organizacja tego wydarzenia to jednak za dużo — żartuje.
Impreza odbędzie się w sobotę 13 maja o godz. 11:30 na trasach wyznaczonych w Nadleśnictwie Wichrowo. Znajdzie się coś dla miłośników nordic walking. — Zawodnicy z kijkami dotrą z Dobrego Miasta do Nadleśnictwa — mówi współorganizator.

Bieg rozpocznie cykl trzech biegów na dystansie 10 km, które odbędą się w warmińskich miejscowościach: Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim, Kudypach.

Impreza jest jedną z cyklu Cykl Grand Prix Warmii.
Organizatorami wydarzenia są: Nadleśnictwo Wichrowo, Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście, Stowarzyszenie Przyrodnicze „Zielona Warmia” oraz OSIR w Dobrym Mieście, Urząd Miasta i Gminy Dobre Miasto.

at

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB