Jubileusz Hufca Warmińskiego

2017-05-19 12:31:47 (ost. akt: 2017-05-19 12:57:35)
W plenerze 26 maja 2017 - 27 maja 2017
Jubileusz Hufca Warmińskiego

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Komenda Hufca Warmińskiego ZHP im. Ryszarda Knosały w Olsztynie w tym roku obchodzi 35-lecie swojej działalności. Z tej okazji w dniach 26-27 maja odbędzie się Zlot Jubileuszowy.

Program Zlotu przewiduje organizację imprez dla mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Członkowie Hufca poprzez prezentację 35-letniego dorobku kulturalnego będą angażować mieszkańców w działania edukacyjne w zakresie kultury i turystki.

Pierwszego dnia Zlotu odbędzie się konferencja instruktorska oraz koncert inaugurujący Zlot. W trakcie koncertu mieszkańcom Olsztyna swoje umiejętności muzyczne prezentować będę lokalne zespoły oraz harcerze z Hufca Warmińskiego ZHP. Drugiego dnia Zlotu odbędzie się gra terenowa po Olsztynie pod nazwą „Śladami Ryszarda Knosały", podczas której uczestnicy będą mieli okazję poznać działania harcerskie promujące kulturę i historię regionu.

Główną część Zlotu stanowić będą warsztaty umiejętności zorganizowane w miasteczku zlotowym, przygotowane przez instruktorów Hufca dla mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego po to, aby mogli zapoznać się z codziennymi działaniami harcerzy. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wziąć udział w zajęciach z różnych dziedzin kultury tj. muzyka, taniec, fotografia i plastyka. W sobotni wieczór odbędzie się tradycyjne ognisko harcerskie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB