Młodzi odkrywcy pokażą, co potrafią

2017-05-22 16:50:01 (ost. akt: 2017-06-01 12:50:26)
Inne Olsztyn, Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia, ul.... 2 czerwca 2017 17:00
Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Autor zdjęcia: Mat.organizatora/Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Uniwersytet Młodego Odkrywcy to projekt, w którym wzięło udział około 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Studentami zostali w lutym, a teraz, po cyklu ciekawych zajęć i wykładów, zapraszają na wernisaż i koncert, których są współautorami.

2 czerwca o godz. 17 w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia (ul. Prawocheńskiego 9) kadra i absolwenci Uniwersytetu Młodego Odkrywcy zaprezentują efekty spotkań młodzieży ze światem nauki. Wydarzenie to będzie podsumowaniem dotychczasowych zajęć, w których uczestniczyli uczniowie warmińsko-mazurskich szkół.

Wśród wykładowców zarażających młodzież pasją do nauki, znalazła się doświadczona kadra z olsztyńskiego uniwersytetu.

W trakcie semestru młodzi odkrywcy wcielali się w rolę ornitologów, ichtiologów, entomologów... To zestawienie nie wyczerpuje zresztą szeregu ról, w jakie mogli się wcielić, więc warto jeszcze dodać, że kiedy mierzyli się z biologią molekularną, mieli szansę poczuć się niczym Sherlock Holmes.

O tym, że eksperymenty możliwe są nie tylko w naukach przyrodniczych, ale i w sztuce, studenci Uniwersytetu Młodego Odkrywcy przekonali się w czasie warsztatów przygotowanych przez wykładowców z Wydziału Sztuki. Dzięki tej współpracy, wszyscy, którzy odwiedzą 2 czerwca Starą Kotłownię, będą mieli okazję nie tylko przyjrzeć się pracom plastycznym młodzieży, ale i wysłuchać kilku koncertów: w wykonaniu młodych odkrywców, studentów UWM w Olsztynie oraz kadry Instytutu Sztuki.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB