By świat usłyszał!...po raz piąty!

2017-05-26 12:57:52 (ost. akt: 2017-05-26 12:59:57)
Inne 16 czerwca 2017 - 18 czerwca 2017
By świat usłyszał!...po raz piąty!

Pięć lat temu, jak we śnie, zrodził się plan na koncert, jakiego w Ostródzie jeszcze nie było - Koncert Ewangelizacyjny, w całej świetności znaczenia tego słowa.

Asia Jaskółowska, działająca muzycznie m. in. przy parafii NPNMP w Ostródzie, ruszyła machinę, zebrała ludzi i już w maju 2013 roku po raz pierwszy ostródzianie mogli bawić się w amfiteatrze na koncercie „...by Świat usłyszał” przy muzyce zespołu „Mocni w wierze” z Olsztyna.

Dziś, po pięciu latach, koncert nie jest już jedynie okazją do dobrej zabawy. Jest to przede wszystkim wielkie dzieło, które dla mieszkańców Ostródy jest przeżyciem duchowym, inspiracją i okazją do zapoznania się z najnowszymi kierunkami polskiej muzyki chrześcijańskiej. Organizowane są również warsztaty wokalne i instrumentalne ze znakomitymi instruktorami i licznymi atrakcjami. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Warsztaty w tym roku trwają od 16 do 18 czerwca, wciąż można się na nie zapisać na stronie byswiatuslyszal.pl. Sam koncert odbędzie się w niedzielę 18. czerwca o godzinie 18.30. Najpierw wystąpią młodzi wykonawcy z Ostródy, prezentując również własne kompozycje i teksty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Gospel Rain z Lublina, który w 2016 roku wydał płytę koncertową „Ogień" z udziałem m. in. Łukasza i Pawła Golców oraz Kasi Dereń.

W organizację koncertu jak co roku zaangażowana jest cała armia ludzi, od wolontariuszy, poprzez ekipę techniczną, osoby odpowiedzialne za catering oraz wspierających nas duchowo księży z o. Bartłomiejem Ewertowskim na czele. Koncert poprowadzi Patrycja Hurlak, aktorka i autorka książki „Nawrócona wiedźma”.

Nie wszystkie wydarzenia muzyczne na najwyższym poziomie w naszym mieście muszą być płatne. Dzięki wsparciu ze strony miasta Ostróda i stowarzyszenia Civitas Christiana, wstęp na koncert jest całkowicie bezpłatny, jest to przedsięwzięcie „non profit”.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!
Gabriela Krysiak

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB