Dzień Dziecka w Olsztynie i powiecie. Sprawdź atrakcje!

2017-05-27 10:12:38 (ost. akt: 2017-06-01 12:35:40)
Inne 31 maja 2017 - 3 czerwca 2017
Ilustracja do tekstu

Ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: www.sxc.hu

Szukasz ciekawego sposobu spędzenia czasu ze swoją pociechą? Sprawdź tegoroczne propozycje olsztyńskich instytucji.

31 maja
Dzień Dziecka w Muzeum Warmii i Mazur

Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami na dziedziniec zamkowy. Od 10:0 do 14:00 zaplanowano gry i zabawy średniowieczne: coś dla rozwoju zręczności, celności i mądrych głów. Wstęp 4 zł, w tym możliwość zwiedzania muzeum.

1 czerwca
Dzień Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury (w ramach Festiwalu Rozwoju Człowieka)

10:00-11:00 Familijne zajęcia warsztatowe: Uczta dla zmysłów - sensoryczna ryżowa kąpiel dla dzieci - Muzeum Nowoczesności, wstęp wolny (obowiązują zapisy)
11:00-13:00 Familijne zajęcia warsztatowe: Warsztat kuglarski - Park Centralny od strony Muzeum Nowoczesności
13:00-15:00 Familijne zajęcia warsztatowe: Skarbnica pomysłów - Muzeum Nowoczesności, wstęp wolny (obowiązują zapisy), wiek: 8+
14:00-17:00 Familijne zajęcia warsztatowe Malowanie kamieni i ubieranie drzew - Park Centralny od strony Muzeum Nowoczesności
16:00-17:00 Familijne zajęcia warsztatowe dla kobiet: Tańce w kręgu jedności - Muzeum Nowoczesności, wstęp wolny (obowiązują zapisy), wiek: 7+
16:00-18:00 Familijne zajęcia warsztatowe: Wesoła Mandala - poznanie siebie - Muzeum Nowoczesności, wstęp wolny (obowiązują zapisy), wiek: 7-10
17:00-19:00 Familijne zajęcia warsztatowe: Tuba pełna rodziny - Park Centralny od strony Muzeum Nowoczesności
17:30-18:00 Spektakl dla dzieci: Nie proszę - Muzeum Nowoczesności, wstęp wolny (obowiązują zapisy), wiek: 3+
18:15-18:30 Spektakl dla dzieci: Mały Książę - Muzeum Nowoczesności
18:45-19:15 Spektakl dla dzieci: Kabarecik - Muzeum Nowoczesności, wiek: 3+

Spotkanie z Edytą Jungowską
Miejska Biblioteka Publiczna Abecadło zaprasza do centrum handlowego Aura Olsztyna na spotkanie z Edyta Jungowską. Aktorka zabierze dzieci w podróż do zaczarowanego świata książek Astrid Lindgren, gdzie najmłodsi czytelnicy spotkają Lottę z ulicy Awanturników, Emila ze Smalandii czy rudowłosą Pippi. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 17.00 i zainauguruje tegoroczną edycję Dni Literatury Dziecięcej.

Spektakl "Czarodziejski koncert (Miniatury)" w Olsztyńskim Teatrze Lalek

Niezwykły, wielokrotnie prezentowany w kraju i za granicą spektakl zrealizowany jest w konwencji "czarnego teatru" - techniki bardzo starej i rzadko w teatrze stosowanej. Niewidoczni dla publiczności aktorzy, z najpospolitszych przedmiotów, przy pomocy rąk i ultrafioletowego światła, wyczarowują obrazy. Jest to przedstawienie o ludzkiej kondycji, o radościach, smutkach i marzeniach człowieka. Opowiada o tym bez słów, zrozumiałym dla wszystkich, uniwersalnym językiem obrazów, wspaniałej muzyki, m.in. Ennio Moricone, Georga Bizeta, Jean Michel Jarre'a, Jona&Vangelisa. Spektakl od lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem publiczności, w równym stopniu wzruszając i bawiąc dzieci oraz dorosłych.
Spektakle o 9:00, 10:30 i 12:00

XI Światowe Dni Bajki

1.06 (czwartek)
"Bajka jedzie z nami"- czytanie bajek w komunikacji miejskiej Olsztyna.

02.06 (piątek)
13:00 - Uroczyste otwarcie XI Światowych Dni Bajki przed olsztyńskim ratuszem oraz "Parada postaci bajkowych” trasą Ratusz - Stare Miasto - Park Centralny.
13:30 - Park Centralny - uroczyste zakończenie "Parady postaci bajkowych", ogłoszenie wyników konkursu i wręczanie pucharów. Gry, zabawy, pokazy, konkursy, zabawa postaci bajkowych.Ponadto Studio Kreatywności zaprasza amatorów i pasjonatów baniek mydlanych na pokazy i warsztaty "Rodzinna przygoda z mydlaną bańką”.

03.06 (sobota)
Plaża Miejska (za Hotelem Omega)
"Bajkowe show sportowe"- gry, zabawy rekreacyjne dla wszystkich chętnych.
"Mundurowe inspiracje" - pokazy sprzętu, konkursy, zabawy, szkolenia przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji, Komendę Miejską Policji, Straż Miejską, Państwową Straż Pożarną, Izbę Celną i Areszt Śledczy.
"Bajkowy, rodzinny zlot rowerowy" - (start przy starym Ratuszu - meta na Plaży Miejskiej koło Hotelu Omega).

4 czerwca
Dzień Dziecka w Aquasferze

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami do WCRS Aquasfera Galeria Warmińska na Dzień Dziecka w Aquasferze. W tym dniu obowiązuje specjalna oferta cenowa na bilety open - przy zakupie co najmniej dwóch biletów open drugi bilet z 50 proc. rabatem. Przewidziano również dodatkowe atrakcje:
10:15-10:30 oraz 11:15-11:30 zajęcia aqua kids (w przerwie między zajęciami gry i zabawy)
12:15-12:40 mecz piłki wodnej
10:00-13:00 spacer podwodny oraz hokej podwodny.
wodny plac zabaw wibit

Na placu przed Aquasferą:
- pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
- bańki mydlane, eksperymenty
- malowanie dłoni
- występ Soltare
- gimnastyka, sportowy tor przeszkód
- stomil na sportowo
- konkursy z nagrodami

Park Kusocińskiego znowu zawiruje od atrakcji!

Piknik W niedzielę, 4 czerwca zapraszamy wszystkich do parku Kusocińskiego. O godz. 11 startuje piknik rodzinny, organizowany przez „Naszego Olsztyniaka”, „Gazetę Olsztyńską”, „Fit nie Fat” i Fundację „Przyszłość dla Dzieci”. To będzie udana niedziela!>>> Więcej na ten temat

Galeria Warmińska zamieni się w Hogwart!

Z okazji Dnia Dziecka Galeria Warmińska zamieni się w Szkołę Magii i Iluzji, w której wiadomo co będzie się działo: warzenie eliksirów, czarowanie, latanie na miotłach….Rodzinny relaks i niezapomniany Dzień Dziecka nad Jeziorem Długim

Wyobraźmy sobie magiczne miejsce, w którym dobrze zjemy, odpoczniemy i zapewnimy fantastyczną zabawę maluchom. Dookoła lasy, śpiew ptaków i szum jeziora. Marzenia? Niekoniecznie, bo takie miejsce istnieje w Olsztynie nad Jeziorem Długim!


Funtastyczne Dni Dziecka w Warmiolandii

Szalone zabawy, gry i konkursy i atrakcje, które przypadną do gustu olsztyńskim rodzinom. Od 3 do 4 czerwca od godz. 12 do 17 odbędą się Funtastyczne Dni Dziecka w Warmiolandii Krainie Warmisia. To nie czas, by siedzieć w domu!


Dzień Dziecka z Dekadą

Centrum Handlowe Dekada w Olsztynie zaprasza 3 czerwca na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Początek o godz. 10.


Odlotowy Dzień Dziecka w Dywitach z Moniką Lewczuk!

Wielkie dmuchańce, mobilne planetarium, na scenie orkiestra smyczkowa, pokaz flamenco, balet, gminne talenty, a na deser muzyczna gwiazda, czyli koncert Moniki Lewczuk – tak w skrócie zapowiada się Gminny Dzień Dziecka w Dywitach w niedzielę 4 czerwca. Zapraszamy!


Więcej informacji o imprezach na >>>> orientacja.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aga #2511092 | 109.241.*.* 31 maj 2018 20:08

    Porażka z tymi datami. Mega zamieszanie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jacek #2509668 | 88.156.*.* 28 maj 2018 21:18

    poprawcie kalendarz bo niedziela to 3 czerwca nie 4 czerwca

    ! - + odpowiedz na ten komentarz