Dzieci pomagają dzieciom

2017-05-30 12:27:04 (ost. akt: 2017-05-30 12:32:49)
Inne 1 czerwca 2017

W Dzień Dziecka w centrum miasta odbędzie się akcja #dodaj1, zainicjowana i realizowana przez dzieci z grupy edukacyjnej Nomada. Działanie ma na celu zwiększenie świadomości dorosłych w zakresie wspierania dzieci z domów dziecka.

1 czerwca w godz. 14:30-16:30 zostanie zorganizowana akcja informacyjna. Dla przechodniów przygotowane zostaną ulotki informacyjne oraz zadania (np. prace plastyczne, aktywności literackie). Ich celem będzie wzbudzanie refleksji na temat życia dzieci mieszkających w placówkach oraz przybliżanie dorosłym mieszkańcom Olsztyna idei „rodzin zaprzyjaźnionych”.

Działania są skierowane głównie do dorosłych, którzy potencjalnie mogą tworzyć rodziny zaprzyjaźnione dla dzieci z domów dziecka, a w przyszłości rodziny zastępcze lub adopcyjne. Atrakcje mają formułę otwartą dla każdej grupy wiekowej, tak aby informacja dotarła również do dzieci i młodzieży.

Organizatorami akcji jest czworo dzieci w wieku 10-13 lat. Nina, Kacper, Maciej i Michał należą do grupy edukacyjnej Nomada. Uczniowie od kilku lat organizują projekty edukacyjne i społeczne.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB