Artystyczny Dzień Dziecka w galerii BWA

2017-05-30 14:58:59 (ost. akt: 2017-05-30 17:24:23)
Artystyczny Dzień Dziecka w galerii BWA

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: BWA Olsztyn

1 czerwca najmłodsi mieszkańcy Olsztyna i okolic mogą liczyć na szereg atrakcji. Dla tych, których pasją jest sztuka, ciekawą ofertę przygotowano w Galerii Sztuki BWA.

Dzieci powyżej 4 roku życia, które mają ochotę na artystyczną ekspresję, powinny pojawić się w siedzibie olsztyńskiej galerii (ul. Piłsudskiego 38) już o 14.00. Na tę godzinę zaplanowano warsztaty, w czasie których młodzi twórcy będą mieli możliwość nie tylko zapoznać się z różnymi technikami artystycznymi, ale i dać wyraz swojej wyobraźni. Zajęcia poprowadzą Justyna Banasiak i Olga Orzeł-Kopeć.

Istotnym elementem obchodów Dnia Dziecka w BWA, będzie wernisaż wystawy Marii Ekier. Prace tej uznanej artystki ilustrowały wiele tekstów skierowanych do najmłodszych czytelników - m.in. "Polskie baśnie i legendy" czy "Królewnę Śnieżkę". Jej obrazy stanowią zaproszenie do świata baśni, a trudno o lepszy termin na takie wycieczki niż 1 czerwca. Otwarcie wystawy „Za siedmioma górami” odbędzie się o godzinie 17.

Tuż po wernisażu, czyli o godzinie 17.30, w Planecie 11 odbędzie się z kolei pokaz filmów animowanych. Te krótkometrażowe produkcje z różnych stron świata wyświetlane były wcześniej podczas 25. edycji Festiwalu Euroshorts 2016, a ich grupę docelową stanowią przede wszystkim najmłodsze dzieci.

Wstęp na wydarzenia jest otwarty i bezpłatny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB