Kropki, plamy, kreski i nie tylko, czyli prace Ewy Pazyny w Galerii Stary Ratusz

2017-05-30 16:03:08 (ost. akt: 2017-05-30 17:08:31)
Wystawy Galeria Stary Ratusz WBP w Olsztynie 2 czerwca 2017 - 22 czerwca 2017 17:00
Kropki, plamy, kreski i nie tylko, czyli prace Ewy Pazyny w 
Galerii Stary Ratusz

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/ Galeria Stary Ratusz

Rysunki tuszem stały się dla Ewy Pazyny szansą na uchwycenie tego, co wymaga namysłu i wrażliwości. Jej prace będzie można oglądać w galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Wernisaż odbędzie się w piątek 2 czerwca o godzinie 17.

Ewa Pazyna zawodowo spełnia się jako archeolożka zajmująca się dokumentacją zabytków. Poza godzinami pracy daje upust swojej wrażliwości artystycznej. Jest rysowniczką, ilustratorką, autorką bajek.
Olsztyńscy miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć jej rysunki tuszem, a zatem czarno-białe prace stanowiące, jak zauważa sama artystka, powrót do korzeni. Dzieła Ewy Pazyny ujmują odbiorcę niezwykłą starannością i finezyjnością. Artystce nie brakuje pomysłów na to, by wykreować świat, jakiego nie doświadczamy na co dzień. To świat, w którym jest miejsce dla szczegółu, detalu, drobiazgu. To świat z miejscem na oddech, na chwilę refleksji, na zatrzymanie.
Wystawę "Kropki. Plamy. Kreski – rysunek tuszem" będzie można oglądać w Galerii Stary Ratusz WBP (ul. Stare Miasto 33) do 22 czerwca.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB