Wielkie targowanie w Starym Polu już 10-11 czerwca. Ponad 500 wystawców

2017-06-02 07:00:00 (ost. akt: 2017-06-02 08:45:00)
Inne 10 czerwca 2017 - 11 czerwca 2017
Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem

Żuławskie Targi Rolne odbędą się 10-11 czerwca

Autor zdjęcia: Ryszard Ulatowski

Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Tegoroczna edycja została zaplanowana na 10 i 11 czerwca.

Żuławskie Targi Rolne to już stały punkt kalendarza imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Starym Polu.
— Czerwiec to tradycyjny termin naszych targów. Wystawcy i hodowcy korzystają z tej imprezy bardzo chętnie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Widać to po liczbie zgłoszeń. W tej chwili mamy ich około 500, ale niewykluczone, że stoisk będzie jeszcze więcej — mówi Włodzimierz Sawirski, komisarz Żuławski Targów Rolnych. — Chociaż lista jest w zasadzie zamknięta, to ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach nawet jeśli zgłoszą się na kilka dni czy w dniu rozpoczęciu imprezy.

Podczas weekendu, 10 i 11 czerwca, w Starym Polu zaprezentują się przedstawiciele kilkunastu branż, oferujący m.in. maszyny, urządzenia i narzędzia rolnicze, ogrodnicze i budowlane, producenci pasz i dodatków paszowych, czy firmy oferujące samochody osobowe dostawcze. Tegoroczne targi będą także bogate w ofertę producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii i systemami grzewczymi.
W Starym Polu pojawi się również całkiem sporo wystawców oferujących produkty spożywcze wytwarzane tradycyjnymi metodami. Smakosze będą mogli kupić wędliny, sery, miody, zioła czy nalewki. 
Targi stanowią również okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć techniki, technologii i genetyki, przez co służą postępowi i rozwojowi rolnictwa.

Uzupełnieniem wydarzenia tradycyjnie będą także wystawy zwierząt hodowlanych, ptaków, konkursy hodowców oraz wystawa rzemiosła artystycznego. Jedną z większych atrakcji targów będzie XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Krajowy Czempionat Koni Sztumskich, podczas których swój dorobek zaprezentują hodowcy koni, bydła mięsnego oraz trzody chlewnej.
— 
Tradycją targów jest również pokaz zwierząt użytkowych i ozdobnych, m.in. królików, kur i gołębi, a także wystawa ptaków egzotycznych. Swoje prace zaprezentują również artyści ludowi i rękodzielnicy — dodaje Włodzimierz Sawirski.

Podczas imprezy będą działały stoiska oferujące małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. Bo apetyt rośnie... na świeżym powietrzu. A o dobry nastrój zadbają także muzyczne zespoły. Dla gości zagra Młodzieżowa Orkiestra Dętą z Lidzbarka Warmińskiego oraz zespoły disco-polo: Solo (sobota) i Fanatic (niedziela).
— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej oferty. Mamy nadzieję, że dopiszą nam nie tylko wystawcy i hodowcy, ale i pogoda, tak aby odwiedziło nas jak najwięcej osób. Rokrocznie odwiedza nas 40 tysięcy osób. Liczymy także na elblążan, którzy zawsze chętnie odwiedzają Stare Pole i są tu mile widziani. Zapraszamy — zachęca komisarz targów.

14. Żuławskie Targi Rolne odbędą się 10-11 czerwca w godz. 9 do 17. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.podr.pl.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB