Aktorski duet z "Miodowych lat" i "Rancza" uświetni muzyczny festiwal w Lubawie

2017-06-01 13:00:00 (ost. akt: 2017-06-01 12:32:49)
Muzyka 10 czerwca 2017 - 2 lipca 2017
(każda sobota)
Aktorski duet z Miodowych lat i Rancza uświetni muzyczny festiwal w Lubawie

Autor zdjęcia: Mat. organizatorów

Już po raz trzeci w Lubawie będziemy mieli okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym. Tegoroczny cykl występów artystycznych rozpocznie się pierwszym koncertem w sobotę, 3. czerwca.

O godz. 19.00 (3.06) w kościele pw. św. Anny w Lubawie posłuchamy duetu solistek, Róży Frąckiewicz (alt) i Ewy Kluza (mezosopran - Niemcy) oraz instrumentalistów, wśród których będą Benedykt Frąckiewicz (saksofon i klarnet) oraz Tomasz Glanc (organy, fortepian), kierownik artystyczny festiwalu. Recytacją wieczór uświetni aktor, Cezary Żak, znany z wielu ról serialowych i filmowych.

Tydzień później, 10. czerwca o godz. 19.00, również w kościele farnym, odbędzie się drugi koncert, w których wystąpią Julia Ikonnikova (organy, fortepian - Rosja) i Polina Shulgina (skrzypce - Rosja).

Podczas trzeciego koncertu, 17. czerwca (godz. 16.00), tym razem w Łazienkach Miejskich, usłyszymy koncert grupy Dixibrotherhood z Torunia. Koncert plenerowy odbędzie się w ramach Jarmarku Biskupa Macieja Konopackiego.

W czwartym koncercie (24.06, godz. 19.00, fara) wezmą udział: Małgorzata A. Buczek (harfa), Irina Grachowska (fortepian, organy - Białoruś), ks. Zbigniew Stępniak (bas).

Ostatni koncert w ramach III Miedzynarodowego Festiwalu odbędzie się w czasie uroczystości odpustowych w Lipach. W niedzielę, 2. lipca o godz. 19.00 w lubawskiej farze wystąpią: gwiazdy wokalne z Bułgarii - Dilian Kouchev (baryton) i Yuriy nikolov (tenor), Tomasz Glanc, kwintet smyczkowy StringsQuintett oraz aktor Artur Barciś, który koncert muzyczny uświetni recytacjami.

Festiwal zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Burmistrz Lubawy, Maciej Radtke, Miejski Ośrodek Kultury, Biskup Diecezji Toruńskiej oraz parafia pw. św. Anny w Lubawie - serdecznie zapraszają!


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #2260660 | 88.156.*.* 5 cze 2017 21:54

    Bardzo fajnie i ambitnie-gratuluję i życzę z całego serca .Olsztyn w porównaniu z tym to dno,ale co się dziwić,skoro kieruje kulturą w Urzedzie Miejskim tryglodyta ze wstawionym zębem,który nie ma zielonego pojęcia o kulturze.Muzyka poważna to dla niego nicniemówiące hasełko.Ja na pewno wybiorę się z rodziną.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz