Zlot motocyklistów w Tolkmicku już od piątku. Wielka parada w sobotę

2017-06-01 12:42:03 (ost. akt: 2017-06-01 12:49:45)
Inne 2 czerwca 2017 - 4 czerwca 2017
Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Tolkmicku

Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Tolkmicku

Autor zdjęcia: arch. Klubu Kardan

W piątek (2.06) rozpoczyna się trzynasty Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Tolkmicku. Jego uczestnicy spotkają się na tolkmickiej plaży, w pięknej scenerii Zalewu Wiślanego i Wysoczyzny Elbląskiej. W sobotę zaplanowano paradę motocykli.

Jak zapowiadają organizatorzy Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Tolkmicku, program imprezy jest równie bogaty jak i w latach ubiegłych.

— Każdy z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie: od gimnastyki porannej, rejsu statkiem, wielu konkursów z nagrodami, chwil podwyższonej adrenaliny podczas skoku na bungee, koncertów, po mszę świętą odprawianą w tolkmickim kościele św. Jakuba Apostoła w intencji wszystkich motocyklistów i pomyślnego sezonu 2017 — informuje Paweł Tkacz, jeden z organizatorów.

Niewątpliwie sporą atrakcją, nie tylko dla uczestników, ale również dla mieszkańców Tolkmicka, jest parada motocyklowa, która odbędzie się w sobotę. Jej trasa wiedzie przez około 30 kilometrów malowniczych terenów.
— Cały konwój wyruszy nietypowo, bo spod Ratusza Miejskiego o godz. 12. Kto był ten znów będzie mógł cieszyć swe oko, kto nie był ten ma właśnie taką możliwość.

Ciekawe jakim specjałem w tym roku przywita orszak paradny Suchacz? Były już pierogi, pączusie i inne smakołyki — informuje Paweł Tkacz.
Gwiazdą muzyczną zlotu będzie m.in. zespół „13 w Samo Południe”.

Zgodnie z tradycją motocykliści zadbają również o rozbudowę Szlaku Kardanowskiego. Zgodnie 
z przesłaniem klubu, co roku ma przybywać rzeźb tworzących szlak turystyczny, który ma ciągnąć się od Kadyn po Braniewo aby pamięć o członkach Kardanu była zaklęta w rzeźby.
— 
W tym roku do grona dumnych posągów dołączyła rzeźba imponujących rozmiarów, ukazująca m.in. ławicę ryb, autorstwa Andrzeja Kurowskiego z Tolkmicka, która aktualnie czeka na swoje docelowe miejsce i oficjalne przekazanie — dodaje Paweł Tkacz.

Stałym punktem zlotu jest ognisko integracyjne. Odbędzie się tuż po rejestracji w piątek o godz. 14.
Zlot motocyklowy w Tolkmicku przyciąga nie tylko zapalonych zlotowiczów - to również międzynarodowa impreza przyciągająca gości ze Szwecji, Danii, Holandii, Niemiec i Rosji. Będzie to okazja nie tylko do poznania tego powiększającego się grona, ale też do wysłuchania młodych artystów – tym razem ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Braniewa, których koncert odbędzie się w piątek o godz. 17.
Zlot to też atrakcje dla dzieci, które będą mogły korzystać z dmuchańców, jak i tolkmickiej plaży.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB