XXIV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy - znamy listę gości!

2017-06-05 18:30:51 (ost. akt: 2017-06-06 11:02:00)
Kultura Nidzica, zamek krzyżacki 22 czerwca 2017 - 25 czerwca 2017
XXIV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy - znamy listę gości!

Autor zdjęcia: Marta Kaniecka

Data Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki jest ważnym punktem w kalendarzach miłośników alternatywnych światów. Na nidzickim zamku co roku, od niemal ćwierćwiecza, pojawiają się najważniejsi twórcy związani z tym gatunkiem. Nie inaczej będzie i tym razem.

Tegoroczny MFF w Nidzicy odbędzie się w dniach 22-25 czerwca. To właśnie wtedy na krzyżackim zamku spotkają się fani i twórcy fantastyki. Wśród gości 24 edycji tej imprezy nie zabraknie zarówno uznanych autorów, jak i tych, którzy fantastyką zajmują się naukowo.
W tegorocznym programie sporo jest jeszcze wolnych miejsc, ale organizatorzy zdążyli już przyzwyczaić uczestników swojego festiwalu do dawkowania informacji. Wiemy już, że tematem przewodnim 24 spotkania w Nidzicy będzie fantasy słowiańska.

Wśród gości znajdą się, między innymi:

Maja Lidia Kossakowska
Dominika Oramus
Elżbieta Żukowska
Rafał Dębski
Jarosław Grzędowicz
Paweł Majka
Marek Oramus
Andrzej Pilipiuk
Krzysztof Piskorski
Marcin Podolewski
Michał Protasiuk
Krzysztof Sokołowski
Cezary Zbierzchowski
Michał Andrzej Zimniak.

Specjalne zaproszenie na festiwal przyjął Ian Watson (brytyjski autor science fiction, który szerszym rzeszom fanów kultury popularnej może być znany jako współscenarzysta filmu "A.I. Sztuczna inteligencja"). Pisarz na nidzickim zamku pojawi się ze swoją żoną, Cristiną Macia, z pochodzenia Hiszpanką, która jest uznaną tłumaczką fantastyki anglosaskiej i organizatorką fandomu.
W programie Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki znajdą się nie tylko ciekawe prelekcje, wykłady, spotkania autorskie, ale będzie też czas na wspólną zabawę. W Kalborni, gdzie będzie można także przenocować, odbędą się biesiada i ognisko, a w planach są nawet pokazy astronomiczne.

Organizatorem tegorocznego festiwalu jest Stowarzyszenie Stalker.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB