Przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu Moderato

2017-06-06 13:25:20 (ost. akt: 2017-06-06 13:47:48)
Muzyka Olsztyn, Kamienica Naujacka ul. Dąbrowszczaków 3 11 czerwca 2017 17:00
Przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu Moderato

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/MOK w Olsztynie

11 czerwca w Kamienicy Naujacka odbędzie się koncert zespołu Moderato - grupy wokalnej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. W repertuarze nie zabraknie niespodzianek.

Zespół Moderato powstał ponad 30 lat temu. Początkowo składał się z samych kobiet, wywodzących się z chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”. Później dołączyli do nich także mężczyźni – z tegoż samego zespołu, a także z chóru olsztyńskiej rozgłośni Polskiego Radia. Co ciekawe, przez lata nie zmienił się kierownik muzyczny tej grupy - Włodzimierz Jarmołowicz. To on dokonuje opracowań muzycznych i jednocześnie komponuje także nowe utwory. O ile kierownik trwa na swoim stanowisku od lat, o tyle zmiana nastąpiła na miejscu za fortepianem: Alinę Malinowską zastąpił Damian Michałowski.
Moderato ma na swoim koncie nagrania radiowe i ponad sto koncertów w wielu miastach Polski, a także za granicą.
W repertuarze zespołu znajdują się kolędy, pieśni patriotyczne, wojskowe, ludowe oraz przedwojenne i współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Włodzimierz Jarmołowicz dba o to, by piosenki chóru były melodyjne, łatwo wpadające w ucho, o niebanalnych tekstach. Zespół wykonuje m.in. pieśni Bułata Okudżawy, Jerzego Petersburskiego, sporo też Włodzimierza Jarmołowicza, który swoje kompozycje opiera często na wierszach Marii Zientary-Malewskiej czy Juliana Tuwima.

Kierownictwo muzyczne: Włodzimierz Jarmołowicz
Akompaniament: Damian Michałowski

Początek koncertu zaplanowano na godzinę 17.
Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB