Oldboje zagrają dla Andrzeja Biedrzyckiego

2017-06-08 11:41:59 (ost. akt: 2017-06-08 11:33:43)
Sport 11 czerwca 2017
Oldboje zagrają dla Andrzeja Biedrzyckiego

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

W niedzielę nad Olsztynem uniesie duch legendarnego piłkarza i trenera Stomilu, bo o godz. 9 rozpocznie się I Memoriał Andrzeja Biedrzyckiego. — To będzie rywalizacja oldbojów, ale bardzo znanych oldbojów — mówi Jarosław Leśniak.

Turniej organizuje Stowarzyszenie Old Boy's w Olsztynie, impreza będzie miała charakter mocno wspomnieniowy, a wystąpią w nim zespoły złożone z piłkarzy, którzy ukończyli 40 lat. Z pewnością nie zabraknie też emocji sportowych, co gwarantuje choćby skład drużyny Przyjaciele Biedrzy, ponieważ w tej ekipie zagrają piłkarze znani z boisk Ekstraklasy z czasów świetności Stomilu w latach 90. Organizatorzy zapowiadają takich zawodników jak: Paweł Charbicki i Sylwester Wyłupski w bramce oraz Adam Zejer, Czesław Żukowski, Sławomir Opaliński, Marian Mierzejewski czy Mirosław Romanowski, a drużynę wesprą gościnnie synowie Andrzeja, aktualni piłkarze pierwszoligowego Stomilu: Wiktor i Igor Biedrzyccy.

— Niech nikogo nie zmyli fakt, że to jest turniej oldbojów — mówi Jarosław Leśniak, jeden z organizatorów imprezy. — W każdej ekipie są ludzie, którzy grali na poważnym poziomie w Polsce, w drużynie Liberpol Płońsk występuje dla przykładu Mariusz Unierzyski, który ma za sobą występy w Ekstraklasie (w Polonii Warszawa, KSZO Ostrowiec i Świcie Nowy Dwór — red.), Old Boy's Team Olsztyn ma na koncie wiele medali mistrzostw Polski oldbojów, poza tym silna ekipa przyjedzie z Iławy. O piłkarski klimat zadbają też kibice Stomilu, którzy pojawią się na turnieju z oficjalną flagą stomilowską z podobizną Andrzeja — dodaje Jarosław Leśniak.

A'propos zespołu z Iławy, to w składzie tej ekipy też roi się od znanych postaci z ligowych boisk.
— Andrzej zawsze grał w piłkę na poważnie, nawet gdy graliśmy rodzinnie w siatkonogę — wspomina Wojciech Tarnowski, jego przyjaciel, były gracz Jezioraka Iława, a obecnie trener GKS Wikielec, z którym właśnie awansował do III ligi. — Dlatego, szanując jego pamięć, montujemy solidną ekipę, bo do Olsztyna mają przyjechać m.in. Sławek Święcki, Marek Witkowski, Jarek Płoski, Arek Klimek, a nawet Paweł Pasik, który dojedzie z Berlina. Powalczymy na boisku, ale przede wszystkim uczcimy pamięć Andrzeja. Bardzo się cieszę, że udało się w miarę szybko złożyć taką imprezę — kończy Wojciech Tarnowski.

Turniej na Orliku przy ul. Sybiraków zostanie rozegrany w dwóch grupach — Old Boy's Team Olsztyn, Milwaukee Olsztyn, Oldboy's Dobre Miasto, Oldboy's Żuromin i Anra Odboy's zagrają w grupie A, a Przyjaciele Biedrzy, Dyliżans Weteran, Oldboy's Iława, Liberpol Płońsk oraz MZZ Chemik zmierzą się w grupie B. Mecze grupowe potrwają do godziny 14.30, potem rozpocznie się faza pucharowa, czyli przyjedzie czas na spotkania ćwierćfinałowe, półfinały i finał. Zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 17.

Turniej będzie miał wymiar wielopłaszczyznowy, bo postać Andrzeja Biedrzyckiego łączy wiele środowisk i osób prywatnych. W organizacji imprezy pomogli: R-Gol, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, OSiR Olsztyn, Urząd Marszałkowski w Olsztynie, VANS Galeria Warmińska, Apotex Polska, Stomil Olsztyn, Socios Stomil Olsztyn, Grawer Puchary, 4Keepers, Browar Lublin, a także m.in Zbigniew Rostecki, Zbigniew Panikowski, Mariusz Stefanowicz i Wojciech Jońca.

zib

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Yo #2263267 | 81.134.*.* 9 cze 2017 23:29

  Srac na stomil i tego biedrza cwela

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Amper #2262980 | 81.190.*.* 9 cze 2017 15:19

   Walić ten stomil, leje na niego, tylko Pisa Barczewo

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Konie łby pospuszczać. #2262346 | 89.228.*.* 8 cze 2017 15:41

   Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera”. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy…

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Rysiek, Rysio #2262215 | 89.228.*.* 8 cze 2017 11:56

   Najmocniej panią przepraszam, ale chciałem zapytać, o której odlatuje dzisiaj ten do Londynu 11:05?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)