Stare Jabłonki opanują plażowi szczypiorniści!

2017-06-08 15:00:00 (ost. akt: 2017-06-08 20:57:31)
Sport 10 czerwca 2017 - 11 czerwca 2017
Stare Jabłonki trzeci raz były gospodarzem mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej

Stare Jabłonki trzeci raz były gospodarzem mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W sobotę o godz. 9 w Starych Jabłonkach rozpocznie się turniej PGNiG Summer Superligi. W pierwszym meczu Anders Team zmierzy się z MKS SiR Grudziądz.

W sobotę rozpocznie się walka o punkty kwalifikacyjne do klubowych mistrzostw Europy, ale do Starych Jabłonek warto też wybrać się w piątek po południu, bowiem będzie można w spokoju zapoznać się z tajnikami beach handballa. — Okazją do tego będą gry treningowe reprezentantów Polski przygotowujących się do występu w mistrzostwach Europy — mówi organizator zawodów Tomasz Dowgiałło. — Ponadto przeprowadzimy camp piłki ręcznej plażowej dla uczniów ostródzkich szkół podstawowych.

Natomiast sobotnie emocje rozpoczną się już o godz. 9 na głównym boisku, gdzie reprezentujący gospodarzy Anders Team sprawdzi formę zawodników z MKS SiR Grudziądz. Trudu skompletowania składu, który wystąpi pod szyldem Andersa, podjął się zawodnik Warmii Olsztyn Marcin Malewski. — Nie udało się zebrać graczy z regionu, dlatego w Anders Teamie pojawią zawodnicy z różnych regionów Polski — powiedział Malewski. — Mam nadzieję, że będzie to Dream Team, który w Starych Jabłonkach trochę zamiesza.

Do występu w zespole gospodarzy awizowani są znani m.in. z występów w hali Paweł Ćwikliński, Sebastian Sokołowski, Aleksander Kryszeń czy Dominik Droździk. Oprócz zespołu z Grudziądza grupowymi rywalami Anders Teamu będą reprezentacja Holandii i mistrzowie Polski Auto Forum Petra Płock (początek w sobotę o godz. 12).

W Starych Jabłonkach pełnię swoich walorów sportowych (oraz estetycznych) zaprezentują także szczypiornistki — w rywalizacji pań, tak jak i mężczyzn, weźmie udział osiem drużyn. Sobotnie zmagania zakończą mecze w wydaniu reprezentacyjnym: o godz. 17.15 Polki zagrają z Resztą Świata, a o godz. 18 Polacy zmierzą się z Holandią.

W niedzielę mecze rozpoczną się o godz. 10, natomiast finały zaplanowano na g. 15.15 (kobiety) i 16 (mężczyźni).

Tradycyjnie rywalizacja sportowa będzie okraszona muzyką, dobrą zabawą i czterogwiazdkową gastronomią. Trybuny stadionu głównego czekają na 600 kibiców. Wstęp wolny. mart