Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich

2017-06-19 14:33:24 (ost. akt: 2017-06-19 14:36:37)
Inne 2 lipca 2017
Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich

Autor zdjęcia: mojegizycko.pl

W niedzielę 2 lipca zapraszamy na na plażę miejską w Giżycku na Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich "Na styku kultur". Będą kulinaria, rękodzieło i międzynarodowe występy artystyczne.

W pierwszy weekend lipca tradycyjnie w Giżycku Jarmark św. Brunona, któremu towarzyszyć będzie druga edycja wielokulturowego Święta Miast Partnerskich w Giżycku.

Na Jarmarku nie zabraknie artystycznego rękodzieła i tradycyjnych wyrobów kulinarnych, podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentuje się kilkadziesiąt stoisk. W ramach wydarzenia wyeksponowane będą również stoiska miast partnerskich Giżycka – z ukraińskiego Dubna, Trok na Litwie i Grodziska Mazowieckiego. Na scenie wystąpią zespoły zarówno z Polski jak i zagranicy, by przybliżyć mieszkańcom Giżycka oraz turystom język, gwarę, tradycyjne pieśni oraz tańce naszych partnerów. Zapowiada się barwne, radosne, przepełnione przyjaźnią i tolerancją święto odmiennych kultur.

W programie:
godz. 13.00 – 13.15 – oficjalne otwarcie imprezy przez burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza wspólnie z przedstawicielami miast partnerskich – Trok na Litwie, Dubna na Ukrainie oraz Grodziska Mazowieckiego, prezentacja zespołów artystycznych z miast partnerskich.

godz. 13.15 – 16.00 – wystąpią zespoły z Dubna, Trok, Grodziska Mazowieckiego i Chór z Kwerfurtu w Niemczech,
godz. 15.00 KRYWAŃ

Stoiska od godz. 13.00. Zakończenie imprezy ok. godz. 16.30.

mojegizycko.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB