Zaplanuj sobie pierwszy weekend wakacji. Sprawdź, co się będzie działo!

2017-06-23 18:00:00 (ost. akt: 2017-06-23 16:37:24)
Zaplanuj sobie pierwszy weekend wakacji. Sprawdź, co się będzie działo!

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

W najbliższy weekend w Olsztynie i okolicach będzie czekało wiele atrakcji. Na nudę nie będą mogli narzekać szczególnie Ci, którzy lubią sporą dawkę adrenaliny.

Zanim jednak przejdziemy do największych atrakcji tego weekendu, czas na piątek. Choć tego dnia wiele imprez się nie wydarzy, to wieczorem i tak będzie co robić.

Piątek (23 czerwca):
- Od dziś w Galerii Stary Ratusz na starówce rozpoczyna się wystawa fotograficzna Marka Kojro pt. „Barwy Warmii”, a w Galerii Rynek wernisaż wystawy malarstwa Janiny Brauerd.

- W Studiu Tańca Warszawska 66 Dance Station przy al. Warszawskiej 66a odbędzie się Turniej Tańca Okręgowej Ligi Tanecznej. Na to wydarzenie wszyscy chętni wejdą za darmo.

- O godzinie 19 w filharmonii zaplanowano zakończenie 71. sezonu artystycznego oraz cyklu Mistrzowskie Recitale Fortepianowe.

- O 21 w Starej Kotłowni UWM, będziemy mogli zobaczyć finisaż wystawy „Kompozycje UV III” oraz pokaz tańca Tango Argentino.

Sobota (24 czerwca):
- Imprezowa sobota rozpocznie się już o godzinie 11, Piknik z Kłobukiem nad Jeziorem Długim. W programie między innymi spektakle teatralne, animacje ruchowe, czy quizy i łamigłówki.

- W samo południe startuje jedno z największych wydarzeń tego lata, czyli Stunters Battle na dachu Galerii Warmińskiej. Jest to dwudniowa impreza, w trakcie której będziemy mogli podziwiać kwalifikacje do zawodów motocyklowych, pokazy skoków FMX, pokazy jazdy na BMX'ach, a także uczestniczyć w wielu innych atrakcjach.

- Co prawda nie w Olsztynie, ale warto się wybrać do pobliskich Dywit, gdzie o 16 rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Balonowego. Darmowe loty balonami na uwięzi i katapulta ludzka, to tylko niektóre z atrakcji, z których będzie można skorzystać na dywickim stadionie.

- W sobotę, kolejny dzień zakończenia sezonu artystycznego w filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Początek wydarzenia o 18.

Niedziela (25 czerwca):
- Od godziny 10, na Pl. Dunikowskiego trwać będzie Road Show 2017. Impreza plenerowa dla całej rodziny, podczas której nie zabraknie licznych zabaw, konkursów. Wstęp wolny.

- O 11 wystartuje XV Bieg Jakubowy, który rozpocznie się i zakończy na Starym Mieście. Pobiec będzie można na różne dystanse i w różnych kategoriach wiekowych.

- Godzina 12, to kolejny dzień rywalizacji na dachu Galerii Warmińskiej. Tym razem Stunters Battle wkroczy w fazę finałową, w której wyłoniony zostanie zwycięzca zawodów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB