Przed nami 74. Rajd Polski

2017-06-28 13:39:41 (ost. akt: 2017-06-28 12:42:31)
Sport 29 czerwca 2017 - 2 lipca 2017
Przed nami 74. Rajd Polski

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Od 29 czerwca do 2 lipca na szutrach wśród mazurskich jezior ścigać się będą najlepsi kierowcy świata. To za sprawą 74. Rajdu Polski, jednej z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Tegoroczny rajd mocno wkomponowany jest w okolice Orzysza.

W 74. Rajdzie Polski zawodnicy będą mieli do pokonania 23 odcinki specjalne, w tym dwie zupełnie nowe próby. Jedną z nich jest odcinek „Orzysz”, zlokalizowany między Strzelnikami a Skomackiem Wielkim, który zawodnicy przejadą w niedzielę 2 lipca. Tego samego dnia w Orzyszu, przy stacji paliw Okoń, zlokalizowany będzie punkt tankowania. Podobnie jak w poprzednich latach w programie rajdu znalazł się również przejazd nieopodal Chmielewa, zaplanowany na piątek 30 czerwca.

Po mazurskich szutrach o najlepsze czasy walczyć będzie 49 załóg, w tym czterokrotny mistrz świata i aktualny lider klasyfikacji WRC, Francuz Sebastian Ogier. Swój start w 74. Rajdzie Polski potwierdziły fabryczne zespoły Citroena, Hyundaia, M-Sportu i Toyoty. Gwarantuje to, że kibice w akcji zobaczą aż czternaście najnowszych i najszybszych modeli samochodów klasy WRC.

Oficjalny start nastąpi 29 czerwca w centrum Mikołajek. Wieczorem rozpocznie się natomiast pierwszy OS na torze Mikołajki Arena. W kolejnych dniach kierowcy pokonają po dziewięć odcinków specjalnych, a rajd zakończy się w niedzielę.

Źródło: www.orzysz.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB