W Szczytnie pokażą się bergamasco i brabantczyk

2017-06-29 11:36:46 (ost. akt: 2017-06-29 12:42:38)
Inne 2 czerwca 2017
W Szczytnie pokażą się bergamasco i brabantczyk

Autor zdjęcia: Towncommon, ttps://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bergamasco-sheepdog-merle-Paola.jpg

Ponad tysiąc psów rasowych z Polski, Litwy, Rosji, Estonii, Finlandii, Szwecji i Łotwy można będzie zobaczyć 2 lipca na stadionie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W sumie tego dnia odbędą się trzy różne wystawy psów rasowych: dwie rangi krajowej oraz wystawa Klubu Psów Gończych.
— Serdecznie zapraszam na piękny obiekt stadionu lekkoatletycznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie — mówi Waldemar Kosmalski, organizator II Wystawy Psów Rasowych w Szczytnie. — Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie i w porównaniu z ubiegłym rokiem zaprezentuje się u nas o 500 psów więcej, a zwycięscy w poszczególnych kategoriach mogą liczyć na wspaniałe nagrody.

Ogólnie w Szczytnie zobaczymy 1133 psy, które reprezentują 160 ras. Największą ilość czworonogów zgłoszono w rasach: owczarek niemiecki, labrador retriever i buldog francuski. Nie zabraknie też psów rzadko spotykanych u nas ras takich jak: puli, bergamasco czy brabantczyk. Wystawa w Szczytnie to nie tylko rywalizacja, ale także możliwość kontaktu z psami rasowymi, których nie spotyka się przecież tak często chociażby na ulicy.

— Ludzie, którzy przyjeżdżają do nas na wystawę ze swoimi pupilami, oprócz udziału w poszczególnych konkurencjach i szansy na czempionat, mają od razu liczone oceny do hodowli — dodaje Kosmalski.

Czworonogi będą oceniane w ośmiu klasach (podział według wieku i osiągnięć wystawowych) przez 15 sędziów z Polski, Litwy i Białorusi.
Sędziowanie rozpoczyna się 2 lipca (niedziela) od godz. 9, a konkurencje finałowe o godz. 15. Wstęp na imprezę jest płatny. Bilety kosztują: normalny 8 zł, a ulgowy 5 zł. Parking jest z kolei bezpłatny.
Tagi: wystawa psy