Dni Mikołajek - będzie się działo

2017-07-04 14:00:00 (ost. akt: 2017-07-06 12:31:09)
MuzykaW plenerze 7 lipca 2017 - 9 lipca 2017
karol okrasa

karol okrasa

Autor zdjęcia: archiwum UGiM w Mikołajkach

Już w piątek największy mazurski kurort wypełni się gośćmi i turystami spragnionymi dobrej zabawy. Jak co roku główną atrakcją imprezy będzie Festiwal Rybny. Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Publiczność porwie to tańca mi. in. Sylwia Grzeszczak.

Dni Mikołajek to impreza, która co roku przyciąga rzesze turystów. Władze miasta zapewniają, że na chwilę przed tą huczną imprezą przygotowania są już dopięte na ostatni guzik.  — Czekamy tylko na turystów i gości — mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek.

Już w piątek, 7 lipca 2017 r. hotele, pensjonaty i kwatery wypełnią się turystami i żeglarzami, którzy spragnieni znakomitej rozrywki zacumują na trzy dni w Mikołajkach.  — Co roku bawi się u nas kilkadziesiąt tysięcy ludzi — mówi burmistrz Mikołajek. — Turystów mamy już od maja, ale Dni Mikołajek to impreza oficjalnie otwierająca sezon letni.

Nic dziwnego, że goście tak chętnie przyjeżdżają do mazurskiego kurortu, skoro te trzy dni wypełnione są różnorodnymi atrakcjami. A to wszystko zupełnie za darmo!

Dni Mikołajek co roku cieszą się ogromnym powodzeniem. Wydarzenie organizowane jest zawsze z wielkim rozmachem. Letnia stolica żeglarstwa zamienia się w najbardziej radosne i widowiskowe miejsce w Polsce. W ubiegłym roku ta najbardziej klimatyczna impreza w regionie przyciągnęła nawet gości zza granicy.

Skąd pomysł na zorganizowanie takiej imprezy? — Każde miasto szuka rozwiązania, które będzie przyciągało turystów. Kiedyś obchodziliśmy Dni Mikołajek w wersji okrojonej. Był występ jednego zespołu i wodowanie króla Sielaw. Ale przyszedł pomysł, żeby Mikołajki kojarzyły się ze smażoną dobrą rybą, dlatego powstał Festiwal Rybny — odpowiada Piotr Jakubowski. — Podajemy ryby z naszych jezior przyrządzone przez najlepszych kucharzy, ale także przez radnych i zaprzyjaźnionych burmistrzów. W tym roku zjemy około tony ryby. Będzie min. okoń, szczupak, leszcz, sandacz, lin.

„Rybka na zdrowie” to najpopularniejsza impreza kulinarna w regionie. Rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.  Rybę usmażą i przyprawią mistrzowie kuchni, ale uczestnicy smakowitego festiwalu będą mieli też szansę na sprawdzenie się w tym fachu. —Zorganizujemy konkurs i zobaczymy, kto jest w tym najlepszy — zapowiada burmistrz.

Będzie uczta nie tylko dla ciała, ale też dla duszy. Już od piątku na muzycznej scenie można będzie posłuchać występów lokalnych artystów oraz finalistów „The Voice of Poland”.  — Taki akcent muzyczny uświetnia imprezę, jest miłym akcentem i dodatkiem święta miasta — mówi burmistrz.

Będzie nie tylko muzycznie, ale też widowiskowo. — Gości czeka parada jednostek wodnych, pokaz ogni sztucznych, wodowanie Króla Sielaw – wylicza burmistrz.

Co się kryje pod tą trzecią atrakcją? — Przy filarze mostu drogowego uwięzimy Króla Sielaw, czyli ogromną rybę ze złotą koroną na głowie. Będzie ona aż do późnej jesieni cieszyć oczy turystów — zapowiada burmistrz.

Święto miasta to impreza nawiązująca do legendy o Królu Sielaw. Głosi ona , że ogromna ryba ze złotą koroną na głowie nie tylko zapewnia bezpieczeństwo żeglarzom i rybakom, ale też wędkarzom zapewnia udany połów.

W sobotę, 8 lipca 2017 r. o 23.00 na scenie pojawi się Sylwia Grzeszczak, bardzo popularna gwiazda muzyczna, znana z takich hitów jak: „Mijamy się” , „Co z nami będzie”  czy „Nowe szanse”.  W marcu 2017 roku singiel artystki “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

Cześć muzyczną poprowadzi Norbi, znany piosenkarz i prezenter radiowy.
Trzeci dzień imprezy, niedziela, została zaplanowana z myślą o najmłodszych. Podczas festynu na pl. Wolności wystąpią dzieci z mikołajskich szkół. — Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy — zachęca burmistrz.

Organizatorem Dni Mikołajek jest Centrum Kultury Kłobuk. — W niedzielę, 9 lipca 2017 r. na najmłodszych czekają też animacje rekreacyjne, edukacyjne m.in. planetarium, animacje sportowe, występy — zapowiada Jarosław Puszko, dyrektor Centrum Kultury Kłobuk. —  Zabawa będzie trwała przez cały dzień.

Dni Mikołajek przeminą szybko, ale do tego uroczego miasteczka zawsze warto przyjechać. — Mamy przepiękne plaże, jeziora. Ci, którzy pragną spokoju, znajdą tu ciszę i odpoczynek. Ale osoby, którym marzy się rozrywka, tez nie będą się nudzić. W każdy weekend w centrum Mikołajek są występy i imprezy — mówi burmistrz miasta.

Najmłodsi mogą zawsze liczyć na szaleństwa na placach zabaw, jazdę konną i szereg innych atrakcji.

Aleksandra Tchórzewska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij