Seniorzy zagrają w golfa

2017-07-13 13:47:51 (ost. akt: 2017-07-13 13:55:45)
Sport Naterki 22 lipca 2017 - 23 lipca 2017
Seniorzy zagrają w golfa

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Warmia-Mazury Golf Seniors Open 2017 i Akademia Golfowa będzie już drugą edycją prestiżowej imprezy sportowo-rekreacyjnej propagującej golfa dla seniorów organizowanej na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach koło Olsztyna.

W programie jest dwudniowy turniej golfowy oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne o charakterze ciągłym, które trwają od 30 kwietnia do 23 lipca 2017 roku. Zawody z udziałem około stu osób zostaną rozegrane w wielu kategoriach, uwzględniających wiek i poziom gry, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto w programie turnieju znajdą się też liczne dodatkowe konkurencje indywidualne, np. najdłuższe uderzenie czy zagranie najbliżej flagi na wyznaczonym dołku.

Oprócz bezpośredniej rywalizacji sportowej, celem imprezy jest propagowanie aktywizacji sportowej seniorów połączonej. Turniej to także metoda integracji społecznej osób, które już uprawiają ten sport z tymi, które szukają pozytywnych wzorców aktywności osób starszych.

Turniej golfowy został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa i Polskiego Związku Golfa. Zawody realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB