Czołgi, samoloty, dużo pirotechniki i rekonstrukcja bitwy pod Monte Cassino pod Kętrzynem

2017-07-18 10:30:29 (ost. akt: 2017-07-18 16:47:03)
Czołgi, samoloty, dużo pirotechniki i rekonstrukcja bitwy pod Monte Cassino pod Kętrzynem

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Każdy miłośnik historii i militariów powinien odwiedzić w najbliższy weekend Parcz pod Kętrzynem. Odbędzie się tam Mazurski Piknik Militarny Walkiria 2017, którego głównym punktem będzie rekonstrukcja bitwy pod Monte Casino.

Już w piątek 21 lipca rozpocznie się kolejna edycja "Walkirii". Impreza po raz drugi odbędzie się w formule Mazurskiego Weekendu Historycznego i będzie trwała do niedzieli.

W tegorocznej edycji na brak atrakcji nie będzie można narzekać. Wydarzenie zainauguruje Festiwal Filmów Historycznych i Wojennych „Walkirie filmowe” w Kętrzynie. Projekcje w kinie "Gwiazda" będą wyświetlane od godziny 14:00. Od 17:30 w amfiteatrze odbędzie się również koncert Offensive of Rock podczas którego wystąpią między innymi Kabanos i Luxtorpeda.

Sobota to z kolei gratka dla wszystkich fanów wojskowości. Tego dnia w Parczu pod Kętrzynem odbędą się między innymi prezentacje czołgów oraz ich potyczki z elementami pirotechniki. Ponadto będzie można postrzelać z broni z czasów II Wojny Światowej, czy przejechać się pojazdem historycznym takim jak SKOT, czy Lublin 51.

W niedzielę odbędzie się finał imprezy, w trakcie którego przeprowadzone zostanie Widowisko Historyczne "Monte Cassino 44" oraz "Bitwa Czołgów".

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB