KŁOBUKI Fest w Mrągowie

2017-07-18 16:08:45 (ost. akt: 2017-07-18 16:15:55)
W plenerze Plac Unii Europejskiej w Mrągowie 23 lipca 2017 10:00
(każda niedziela)
KŁOBUKI Fest w Mrągowie

23 lipca 2017 r. w godz. 10.00-17.00 na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie odbędzie się plenerowa impreza Kłobuki FEST o charakterze regionalnym. Impreza czerpiąca z dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur w tym: rękodzieła, muzyki i tańca, kuchni.

Impreza skierowana jest zarówno do twórców reprezentujących różne dziedziny tradycji regionalnych jak i osób odwiedzających imprezę: mieszkańców Mrągowa oraz licznie przebywających na Warmii i Mazurach w sezonie letnim turystów.

Odbędą się warsztaty rękodzielnicze oraz pokazy: garncarstwa, witrażu i wikliniarstwa, konkurs na MAZURSKIE KUCHY i Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego, a w nim konkurs na Pamiątkę z Warmii i Mazur.

Dzień wypełni muzyka regionalna i biesiadna.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji będzie potańcówka ludowa oraz warsztaty tańca tradycyjnego poprowadzone przez kwartet Janusza Prusinowskiego, który w ten niekonwencjonalny sposób zaprosi wszystkich do Amfiteatru nad jeziorem Czos gdzie o godz. 19.00 odbędzie się IV edycja koncertu muzyki hybrydowej Projektu ARBORETUM inspirowana historią, spuścizną kulturową oraz dziedzictwem Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB