Nie masz pomysłu na weekend? Sprawdź, co się będzie działo w Olsztynie i regionie

2017-07-21 20:14:41 (ost. akt: 2017-07-21 21:15:04)
Nie masz pomysłu na weekend? Sprawdź, co się będzie działo w Olsztynie i regionie

Autor zdjęcia: GO/mat. prasowe

World Tour, Dni Olsztyna, Dni Folkloru i piknik militarny z rekonstrukcją bitwy pod Monte Cassino, to najważniejsze wydarzenia jakie odbędą się w ten weekend na Warmii i Mazurach. Ale to nie wszystko, co czeka nas przez najbliższe dwa dni.

Sobota (22 lipca):

FIVB Beach Volleybal Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017, Olsztyn, CRS Ukiel — Kolejny dzień rywalizacji najlepszych siatkarzy świata. W sobotę pierwsze pojedynki rozegrane zostaną już o 8:30.

Dni Olsztyna z Dobrą Energią, Olsztyn, Stare Miasto — drugi dzień dni Olsztyna i ponownie wiele atrakcji. Sobota zakończy się zabawą taneczną z DJ-em Tomasitto

Dni i Noce - Szczytno 2017, Szczytno, Plac Juranda — Na scenie: Jan YANINA Iwański, Feel, Varius Manx

24. Przystanek Olecko: Wszyscy, którzy od 21 do 23 lipca zechcą zrobić sobie postój w Olecku, mogą liczyć na dobrą zabawę. W programie tegorocznego Przystanku Olecko nie zabraknie gitarowego grania. Zadowoleni też powinni być fani motocykli. Na scenie:

sobota, 22 lipca 2017 r.
18:30 - I Olecki Zlot Motocyklowy, parada motocykli wokół Placu Wolności
19:30 - Reggaeside
20:30 - Luxtorpeda
22:00 - T. Love

niedziela, 23 lipca 2017 r.
- Motocross. VII Runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu pod Patronatem Burmistrza Olecka
- koncert „Czas na muzykę”, sala kina „Mazur”. W programie: przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Walkiria - Mazurski weekend pod hasłem Bitwa pod Monte Cassino
Tegoroczna edycja tego niezwykłego teatru historycznego łączącego muzykę, film, rekonstrukcje historyczne, widowiskową Wielką Bitwę Czołgów i dyskusje o historii z udziałem specjalistów z różnych dziedzin odbędzie się w Kętrzynie w terminie 21-23 lipca.

Gala Piosenki i Muzyki Filmowej – w sobotę 22 lipca o godz. 19 będzie zwieńczeniem Festiwalu Filmowego i zostanie połączona z ceremonią wręczenia nagród dla twórców filmów historycznych, na które głosowała społeczność Walkirian. W części artystycznej usłyszymy popularne szlagiery filmowe: od „Dumki na dwa serca” poprzez motywy przewodnie z filmów „Czarne chmury”, „Vabank”, „Janosik” i wiele innych w wykonaniu popularnych aktorów. Na estradzie na żywo zaśpiewają m.in. Olga Bończyk, Olga Borys, Andrzej Grabowski, Mikołaj Krawczyk, Laura Łącz i inni.

Widowiskowa Bitwa Czołgów, pokazy walk z udziałem rekonstruktorów, zaangażowanych przy filmach historycznych odbędzie się w Parczu k. Kętrzyna w niedzielę 23 lipca. Widzowie zobaczą pierwszą w Polsce inscenizację walk Polaków o klasztor Monte Cassino w 1944 r. Specjalna scenografia, fortyfikacje obronne, Bitwa Czołgów oraz efekty pirotechniczne to tylko niektóre z atrakcji tego widowiska i całego Pikniku Militarnego.

Olsztyńskie Dni Folkloru WARMIA, Olsztyn, Amfiteatr — W sobotę odbędzie się ostatni dzień imprezy, w trakcie którego odbędzie się uroczyste zakończenie Konkursu Tańców Polskich.

Kino pod chmurką w Biskupcu, Biskupiec, Park Miejski — O 21.30 wyświetlony zostanie film "Jak zostać kotem", a o 23.00 "Konwój"

Mazurski Festiwal Operowy Belcanto, Mrągowie, Amfiteatr — koncerty operowe nad jeziorem Czos na najwyższym poziomie artystycznym.

XII Festiwal nad Jeziorakiem w Siemianach, Siemiany — w sobotę nad Jeziorakiem wystąpią między innymi Grzegorz Turnau, Marek Dyjak, czy Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

Dni Węgorzewa 2017, Węgorzewo, Plac Wolności — W sobotę na dniach miasta wystąpią San Quentin, Green Hill, Traffic Junky, Relaks 74 i Happysad.

Mazury Hip-Hop Festiwal 2017. Wśród wykonawców KęKę, Quebonafide, PRO8L3M i Sobota.

Niedziela (23 lipca):

FIVB Beach Volleybal Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017, Olsztyn, CRS Ukiel — O godzinie 12:30 rozpoczną się najważniejsze mecze w turnieju. O medale zagrają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Festiwal Kultury Myśliwskiej, Lidzbark Warmiński — W programie imprezy między innymi koncerty, a także prezentacje psów myśliwskich i ptaków łowczych.

Dni i Noce - Szczytno 2017, Szczytno, Plac Juranda — Na scenie: Harlem, Agata Sobocińska, Power Play, Magda Femme

Dni Olsztyna z Dobrą Energią, Olsztyn, Stare Miasto — Ostatni dzień Dni Olsztyna. W niedzielę podobnie jak w poprzednie dni nie zabraknie atrakcji na starówce. Punktem głównym będzie XX-lecie Kapeli Jakubowej – jubileuszowy koncert w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku, Frombork, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny — W tym tygodniu we Fromborku wystąpi Wolfgang Seifen z Niemiec.

II Barczewski Eko-Festyn Parafialny, Barczewo — Głównym celem festynu jest zwiększenie świadomości ekologicznej ludzi poprzez konkursy, gry i zabawy.

Dni Węgorzewa 2017, Węgorzewo, Plac Wolności — W niedzielę wystąpią Kordian Kacperski, Mirosław Niewiadomski i Bartosz Kuczyk.

Zawody motocrossowe, Olecko, tor motocrossowy — Początek zawodów zaplanowano na godzinę 12, jednakże sesje treningowe będą trwały już od 9.

Więcej informacji o imprezach na znajdziecie na >>> orientacja.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NO more grzym #2292439 | 83.24.*.* 22 lip 2017 10:02

  Szczytno - Feel, Varius Manx a w Olsztynie może Festiwal Zupy Cebulowej? Nie wszyscy muszą pchać się na Ukiel, nie każdy chce oglądać plażówkę. Żeby jeszcze dało się jak najszybciej wyjechać z tego miasta ale oczywiście wszędzie drogowe wykopki...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ja pier.... #2292221 | 195.136.*.* 21 lip 2017 20:59

   Olsztyn jak zwykle pełen atrakcji. Kogo k...a obchodzą dni folkloru?! Gdzie są koncerty?

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)