Czempionat koni ardeńskich na koniec gorącego weekendu

2017-07-21 12:02:43 (ost. akt: 2017-07-21 12:51:53)
Inne 22 lipca 2017 - 23 lipca 2017
Czempionat koni ardeńskich na koniec gorącego weekendu

Autor zdjęcia: Dorota Wróblewicz

W dniach 22-23 lipca kętrzyńskie Stado Ogierów stanie się areną szesnastego już Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Zimnokrwistych. W tym czasie na terenie Stada odbędzie się także IV Specjalistyczna Wystawa Koni Ardeńskich oraz XXI Pokazy Konne.

Sobota (22 lipca) zarezerwowana jest na prezentację i ocenę polskich ardenów i koni zimnokrwistych. Warto podkreślić, że kętrzyńskie Stado słynie z pięknych koni zimnokrwistych, a sam czempionat jest bardzo poważany w kraju. Pokazy rozpoczynają się o godz. 9.30. Tego dnia nastąpi też tradycyjne spotkanie hodowców, sponsorów i wystawców.

Drugi dzień imprezy przeznaczony jest przede wszystkim dla publiczności. Od godz. 10.00 prezentowane będą najlepsze koni, wybrane dzień wcześniej podczas czempionatu. Stali bywalcy wiedzą też, że imprezie od lat towarzyszą pokazy konne, przygotowane na tę wyjątkową okazję. Będą wyścigi powozów, gonitwy i niezawodny kadryl. Ale najważniejszym elementem tej części zawodów jest poręcz, która polega na złączeniu ogierów w jednym rzędzie. Rekord świata (22 ogiery) został ustanowiony właśnie w kętrzyńskim Stadzie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB