XI edycja Ost-Rock Underground Fest zbliża się wielkimi krokami

2017-09-11 14:05:18 (ost. akt: 2017-10-12 10:49:30)
Muzyka 28 października 2017
XI edycja Ost-Rock Underground Fest zbliża się wielkimi krokami

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

XI Ost-Rock Underground Fest 2017, ostródzkie święto muzyki alternatywnej zbliża się wielkim krokami. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 28 października w sali kameralnej amfiteatru w Ostródzie.

Podczas dziesięciu dotychczasowych edycji zagrały zespoły z czołówki sceny undergroundowej/alternatywnej oraz 36 zespołów konkursowych, z których kilka miało okazję zagrać na dużych festiwalach, takich jak Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, wydać regularne wydawnictwo bądź zaistnieć z powodzeniem na scenach klubowych Polski i zagranicy.

Ważnym punktem wydarzenia, którego i w tym roku nie może zabraknąć, jest konkurs kapel. Warto w tym miejscu wspomnieć co wyróżnia tą imprezę od innych. Konkursu zespołów nigdy nie był traktowany jako konieczny dodatek do występu „gwiazd”. Od IV edycji (2010) zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną, a do koncertu finałowego zapraszane są trzy zespoły. Każdy band dostaje do dyspozycji scenę na 45min. i zostaje oceniony przez profesjonalne jury, które przyznaje trzy nagrody pieniężne. Nikt zatem nie wyjeżdża bez nagrody! Zespoły wybrane głosami, które zmierzą się w tym roku w konkursie to:
Bulgoty, Eucaliptus i Fumez

Gośćmi tegorocznej XI edycji będą:

POGODNO - przez wielu uznawany za najlepszy koncertowy zespół w kraju, który zagra w swoim najsilniejszym składzie, promując swoją najnowszą płytę "Sokiści chcą miłości".

Drugi gość JESUS CHRYSLER SUICIDE to czołowy przedstawiciel nurtu industrial rock/metal/punk, który po 10 latach ciszy powrócił ze świetną płytą "Wybaczam wam wszystko".

Przypominamy: sobota 28 października, sala kameralna amfiteatru, początek koncertu o godz. 19, bilety 20zł (przedsprzedaż) 30 zł (w dniu koncertu).

wstęp od godziny 18:30

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB