Kilometry na pomoc szpitalowi

2017-09-15 10:51:17 (ost. akt: 2017-09-15 12:35:07)
Inne 23 września 2017
Kilometry na pomoc szpitalowi

Autor zdjęcia: Materiał promocyjny

Już po raz trzeci odbędzie się w Olsztynie impreza charytatywna "Kilometry Pomocy". Z tej okazji na plaży miejskiej wystąpi między innymi Margaret, ale nie to w tym wydarzeniu jest najważniejsze.

W sobotę 23 września na Plaży Miejskiej nad jeziorem Ukiel obędzie się impreza charytatywna „Kilometry Pomocy” zorganizowana przez Michelin już po raz trzeci. Każdy kilometr, pokonany przez osoby rywalizujące w kilku konkurencjach, zostanie przeliczony na złotówki, które Michelin przekaże na zakup ultrasonografu dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Osoby zainteresowane pomocą mogą zapisywać się na listy startowe w czerech konkurencjach: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także nowy w tej edycji imprezy marsz nordic walking. Za każdy pokonany kilometr Michelin przekaże 10 zł na rzecz małych pacjentów Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt WSSD. Fundusze pozwolą na zakup ultrasonografu przyłóżkowego. Partnerem akcji jest Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”, która od lat współpracuje z Michelin przy akcjach na rzecz Szpitala Dziecięcego.

Start imprezy zaplanowano na godz. 10. Poza mieszkańcami Olsztyna wystartują zorganizowane zespoły pracowników Michelin oraz personelu Szpitala Dziecięcego. W szpitalu leczone są najcięższe przypadki nie tylko z naszego województwa. USG, którego zakup jest planowany, to urządzenie niezbędne do diagnostyki i ratowania noworodków i niemowląt.

Oprócz aktywności sportowych na uczestników i kibiców imprezy czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Michelin. Muzyczna strefa kibica, dmuchańce (ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, pneumatyczny tor zabaw) i animacje dla najmłodszych oraz turniej siatkówki plażowej. Do swojego namiotu uczestników zaproszą też Szpital Dziecięcy oraz Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”. Goście imprezy będą też mogli obejrzeć wystawę z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia olsztyńskiej fabryki opon.

Na godz. 14:45 finał, podczas którego dowiemy się, ile pieniędzy udało się uzbierać dla szpitala. Zaraz po nim wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia Margaret. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz sportowy, Maciej Kurzajewski.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Yeti #2334821 | 88.156.*.* 23 wrz 2017 15:06

    Trzy pętle wykręciłem :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Yeti #2330107 | 88.156.*.* 18 wrz 2017 00:28

    Będę tam rowerkiem śmigał:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz