Yaga Kowalik z recitalem w ostródzkim zamku

2017-09-22 07:05:00 (ost. akt: 2017-09-21 11:33:21)
Muzyka 13 października 2017
Yaga Kowalik z recitalem w ostródzkim zamku

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

13 października w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbędzie się koncert ” Barbara-historia życia” otwierający cykl p.t. ‘Yaga Kowalik w repertuarze…” w którym artystka zaprezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour.

Yaga Kowalik-absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszczała do prestiżowego “Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.
W Paryżu poznała kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim było nagranie we Francji teledysku do piosenki p.t”Cracovie”, oraz udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Równocześnie w ramach promocji teledysku brała udział w licznych programach telewizyjnych,a także przygotowywała obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjechała ponownie do Francji. Spotykała się wówczas z twórczością Barbary. Od tej chwili zafascynowana nią opracowuje piosenki z jej repertuaru.

Bilety w cenach 15 zł ulgowy, 20 normalny

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosh #2333933 | 83.31.*.* 22 wrz 2017 11:56

    i tak odwołają

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)