Literatura jest kobietą – spotkanie z Ewą Bułgajewską-Grygiel

2017-09-25 08:55:53 (ost. akt: 2017-09-25 09:14:52)
Spotkania Olsztyn, Planeta 11, al. Piłsudskiego 38 27 września 2017 17:00
Literatura jest kobietą – spotkanie z Ewą Bułgajewską-Grygiel

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/MBP w Olsztynie

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie od kilku miesięcy proponuje spotkania z kobiecym pisaniem. Cykl "Literatura jest kobietą" to szansa do rozmowy o twórczości kobiet z naszego regionu. Tym razem z czytelnikami spotka się Ewa Bułgajewska-Grygiel. Spotkanie odbędzie się w środę, 27 września, o godz. 17.00 w Planecie 11.

Dla Ewy Bułgajewskiej-Grygiel poezja była ważna od dawna, ale na wydanie własnego zbioru wierszy zdecydowała się dopiero w 2016 roku. I to właśnie "Ucieczka Bezgrzesznej", tomik ilustrowany pracami Elżbiety Bonieckiej-Milowicz, będzie pretekstem do spotkania autorki z czytelnikami. Spotkanie w Planecie 11 poprowadzi Łukasz Ślusarczyk.

O Autorce:

Z wyboru i zamiłowania nauczyciel polonista. Od 1969 roku należy do ZNP. Uczestniczy w wakacyjnych nauczycielskich plenerach literackich. Często nagradzana w turniejach i konkursach poetyckich. Jej pierwszy wiersz ukazał się na łamach „Głosu Nauczycielskiego” w roku 1979. W latach osiemdziesiątych ściśle współpracowała z łódzkim Nauczycielskim Teatrem „Orfa”, czego efektem było wystawienie programu poetyckiego pt: „Nie ma zgody na śmierć poezji” z muzyką Jerzego Satanowskiego. W 2004 roku zajęła trzecie miejsce w konkursie o Wieżę Piastowską w Cieszynie. Wiersze poetki publikowane były wielokrotnie na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i „Głosu Nauczycielskiego”. W 2016 r. ukazał się pierwszy tomik poetycki autorki pt: Ucieczka Bezgrzesznej, ilustrowany pracami Elżbiety Bonieckiej-Milowicz, wydany przez wydawnictwo Wers z Olsztyna. Obecnie pracuje nad następnym zbiorem wierszy.

Cykl "Literatura jest kobietą" został dofinansowany ze środków Gminy Olsztyn.
Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB