Mistrzowie tańca w olsztyńskiej filharmonii

2017-10-31 11:42:24 (ost. akt: 2017-10-31 11:42:23)
Muzyka 19 listopada 2017
Mistrzowie tańca w olsztyńskiej filharmonii

Autor zdjęcia: Iwanka Murianka

- Pół tańca wystarczyło żeby Zespół Wirskiego podbił publiczność, która już do końca dwugodzinnego występu nagradzała każdy taniec długotrwałymi oklaskami - tak o występie Akademicznego Zespołu Tańca Ukrainy im. Pawła Wirskiego w Waszyngtonie pisał Washington Post. Zespół zatańczy w listopadzie w olsztyńskiej filharmonii.

Znakomite baletowe show. Perfekcja połączona z awangardą i wizjonerskimi pomysłami w znakomitych choreografiach. Narodowy Akademicki Zespół Tańca Ukrainy im. Pawła Wirskiego (National Ballet of Ukraine «VIRSKI»/Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI ) chwyta za serce i wywołuje euforię. Po prostu trzeba to zobaczyć.

- Ten ukraiński zespół, to najbardziej dynamiczny zespół tańca ludowego, jaki kiedykolwiek widział świat - podssuował ukraińskich tancerzy angielski Daily Telegraph.

W sumie zespół wystąpił w ponad 70 krajach świata. najdłuższe tourne po USA i Kanadzie trwało 84 dni. W tym czasie zespół dał 72 koncerty dla ponad 100 tysięcy osób.

Zespół jest znany na całym świecie. Wspaniałe choreografie ludowych tańców w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiają tradycję i piękno Ukrainy oraz łączą folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym,

Zespół imienia Wirskiego to mistrzowie tańca ukraińskiego ludowego. Są niezwykli. Każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy. Zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. Warto ich zobaczyć. Naprawdę.

Zespół wystąpi w olsztyńskiej filharmonii 19 listopada 2017 roku o godzinie 16.

Zresztą słowa nie oddadzą ich klasy. Zobaczcie sami:


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Parubok

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB