Obejrzyj sztukę w obejściu

2017-10-03 10:08:31 (ost. akt: 2017-10-03 10:10:10)
Inne 6 października 2017 - 8 października 2017
Obejrzyj sztukę w obejściu

W otwartej pracowni ikony w gospodarstwie Cegielnia Art

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Sztuka w obejściu to lokalny festiwal o oryginalnej formule. Polega na równoległym zorganizowaniu wielu wystaw artystycznych, rzemieślniczych i ekologicznych wzdłuż szlaku prowadzącego po najciekawszych miejscach mikroregionu podolsztyńskich wsi: Węgajty, Pupki, Godki, Kawkowo, Szałstry. Odbywa się przez trzy dni: 6-8 października.

Miejsce to zasłynęło unikalnym połączeniem większych i mniejszych ośrodków kreatywnych, pracowni artystycznych, zielarskich i rzemieślniczych, założonych w dawnych gospodarstwach wiejskich; działają tu muzycy różnych konwencji i ośrodki teatralne. Wystawom towarzyszy program spektakli, koncertów, spotkań ekologicznych i warsztatów. Wydarzenia i imprezy towarzyszące są organizowane bezpośrednio w gospodarstwach, odbywają się tam dni „otwartych drzwi”: gospodarze zapraszają do miejsc, gdzie pracują, mieszkają i tworzą. Specjalnie wydany katalog-mapka pomoże uczestnikom odnaleźć kolejne domy. Planowane są też spotkania ze specjalnymi gośćmi „Sztuki w obejściu” – przedstawicielami Eko-wioski Eourres we Francji.

Jednym z miejsc, które będzie można odwiedzić jest otwarta pracownia ikony, która zagości na wzgórzu w gospodarstwie Cegielnia Art. (sobota, w godz. 10– 14). Z kolei wystawę ikon będzie można obejrzeć w kościele w Nowym Kawkowie: w niedziele po liturgiach (9 – 11 i 12 – 14). Szczegóły na stronie: sztukawobejsciu.eu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB