Taneczny weekend. W piątek startuje Baltic Cup w Elblągu

2017-10-10 11:05:51 (ost. akt: 2017-10-10 11:15:06)
Inne 13 października 2017 - 15 października 2017
Taneczny weekend. W piątek startuje Baltic Cup w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup towarzyszą Mistrzostwa Europy Północnej i Otwarte Mistrzostwa Polski. Zmagania tancerzy z kilkunastu krajów świata oglądać będzie można w Elblągu od 13 do 15 października.

Turnieje taneczne rozpoczną się w hali sportowo-widowiskowej przy alei Grunwaldzkiej 135 w najbliższy piątek (13.10). Pierwszym turniejem będą mistrzostwa Europy Północnej, w którym mogą brać udział jedynie pary z krajów: Polska, Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Łotwa, Litwa, Norwegia, Szwecja i Niemcy. Podczas tych zawodów pary rywalizować będą o North European Trophy.

— Trofeum to otrzymuje zwycięski kraj, w oparciu o aktualne wyniki i ranking — wyjaśnia Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, organizator turniejów. — Punkty są zliczane do rankingu na podstawie wyników dwóch najlepszych par, w każdej kategorii wiekowej i stylu, a trofeum przekazywane jest co roku pomiędzy uczestniczącymi w mistrzostwach krajami.

Od soboty natomiast tancerze wejdą na parkiet, żeby walczyć o tytuł najlepszej pary Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, a także brać udział w Otwartych Mistrzostwach Polski, czyli Polish Open Championships. Ten jeden z najważniejszych turniejów w kraju – w którym startować mogą pary zagraniczne – dotychczas odbywał się w Olsztynie. W związku z tym, że nie jest już rozgrywany w stolicy województwa, Federacja Tańca Sportowego przekazała prawo jego przeprowadzenia organizatorom MFT „Baltic Cup”.

— Już drugi raz organizujemy Otwarte Mistrzostwa Polski — mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Światowida. — Taka możliwość wynika z tego, że jakość naszego Festiwalu, jego poziom i znakomity panel sędziowski, są bardzo dobrze oceniane. Przyznaję, że to duże wyzwanie, absorbujące niemałe środki finansowe, ale też stanowi wartościowy wyróżnik i promuje nas wśród zagranicznych tancerzy.

W ramach MFT „Baltic Cup” odbędą się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin. Co istotne, tej rangi turnieje, czyli World Open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym, mogą odbyć się w danym kraju tylko dwa.

Bilety można kupić w kasie CSE „Światowid” lub zarezerwować i kupić on-line na stronie festiwalu. Dostępne będą również podczas trwania Festiwalu w kasie hali przy al. Grunwaldzkiej

Współorganizatorami MFT „Baltic Cup” są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad Baltic Cup objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB