Literatura jest kobietą – spotkanie z Iwoną Bolińską-Walendzik oraz Urszulą Kosińską

2017-10-20 14:37:22 (ost. akt: 2017-10-20 14:51:56)
Spotkania Olsztyn, Planeta 11, al. Piłsudskiego 38 25 października 2017 17:00
(każda środa)
Literatura jest kobietą – spotkanie z Iwoną Bolińską-Walendzik oraz Urszulą Kosińską

Autor zdjęcia: Mat. prasowe/MBP w Olsztynie

W środę, 25 października, o godz. 17.00 w Planecie 11 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Literatura jest kobietą".

W przedostatnim z zaplanowanych spotkań, których hasło przewodnie brzmi "Literatura jest kobietą", olsztyńscy miłośnicy literatury będą mieli okazję się spotkać z dwoma autorkami związanymi z Olsztynem.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, w Planecie 11 pojawią się Iwona Bolińska-Walendzik i Urszula Kosińska. Rozmowę z autorkami poprowadzi Justyna Artym.

O Autorkach:
Iwona Bolińska-Walendzik

Urodziła się w 1970 roku w Morągu. Publikowała w „Borussii”, „Variarcie”, „Warmińsko-Mazurskim Biuletynie Konserwatorskim”, „Gazecie Olsztyńskiej”, „Dzienniku Pojezierza”, „Olsztyńskim Literackim Miesięczniku Mówionym” oraz w książce Warmińskie kapliczki Iwony Liżewskiej (2012) i Almanachu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Olsztyn (2015).

Doktor sztuk pięknych. Pasjonuje się batikiem, zajmuje się również witrażem, projektowaniem graficznym i ilustracją książkową. Organizatorka projektów artystycznych, warsztatów i imprez kulturalnych oraz kurator wystaw, autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Bierze czynny udział w życiu artystycznym Olsztyna i regionu. Prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki”. Członek zespołu redakcyjnego pisma kulturalno-literackiego „Variart” (od 2008).

Urszula Kosińska

Rocznik 1954. Urodziła się we Wrocławiu. Z kulturą Olsztyna zawodowo i społecznie jest związana od 1985 roku. W latach 1985-1990 pracowała w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Olsztynie w dziale organizacji imprez. Brała czynny udział w przygotowywaniu i realizacji m.in. tak dużych przedsięwzięć jak Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję. Pasjonuje się teatrem, filmem i literaturą. W roku 2015 opracowała projekt „Teatr przy stoliku” realizowany w kilku dzielnicach Olsztyna we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Olsztyńskim Teatrem Lalek. Pisze wiersze (były nagradzane w konkursach, publikowane w prasie) i rysuje. Należy do Grupy Literackiej Półkowniczki, która powstała przy „Olsztyńskim Literackim Miesięczniku Mówionym”. Jest członkiem Olsztyńskiego Klubu Literackiego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Jej wiersze publikowała także lokalna prasa, „Gazeta Olsztyńska” oraz pismo kulturalno-literackie „VariArt”. W 2014 roku został wydany jej tomik wierszy: Czerwone szpilki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB