Młodzieżowy Festiwal Filmowy - gala finałowa już 26 października!

2017-10-24 17:22:45 (ost. akt: 2017-10-24 17:30:01)
Film Olsztynek, kino Grunwald 26 października 2017 10:00
(każdy czwartek)
Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja przestrzeń

Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja przestrzeń

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Tegoroczna edycja Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja Przestrzeń cieszy się dużym zainteresowaniem. Do konkursów zgłoszono ponad 45 filmów i spotów. 26 października, w czasie gali w kinie Grunwald w Olsztynku, poznamy najlepsze produkcje.

W tegorocznej edycji Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja Przestrzeń młodzież mogła zgłaszać filmy na dwa konkursy. W pierwszym krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością. Na drugi konkurs można było zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia, przed jakimi stoi współczesny człowiek.

Autorami są uczniowie i absolwenci szkół m.in. z Poznania, Bydgoszczy, Lublina, Lubawy, Giżycka i Olsztyna.

Najlepsze produkcje poznamy 26 października podczas gali w kinie Grunwald w Olsztynku. Początek o godz. 10. W programie m.in. prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych filmów, wręczenie nagród i wyróżnień.

Gościem festiwalu będzie Andrzej Cichocki, reżyser m.in. filmu „Las cieni”, scenarzysta i operator filmowy. Zajmuje się też fotografią i muzyką. Cichocki zaprezentuje ponadto jeden ze swoich filmów i opowie o pracy przy jego realizacji.
Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja Przestrzeń organizowany jest od 2013 r. Uzyskał dofinansowanie ze środków Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Patronem imprezy jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Organizatorami Festiwalu są: Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku oraz Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w Olsztynku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB