Wspomnienie o Tadeuszu Nalepie w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie

2017-11-20 22:27:54 (ost. akt: 2017-11-20 22:40:25)
Muzyka Olsztyn, Miejski Ośrodek Kultury 23 listopada 2017 - 3 grudnia 2017
Wspomnienie o Tadeuszu Nalepie w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Tadeusz Nalepa został zapamiętany jako "ojciec polskiego bluesa". I choć od jego śmierci mija właśnie 10 lat, wspomnienia o nim pozostają żywe w pamięci fanów dobrej muzyki. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie postanowił zorganizować cykl wydarzeń, które mają na celu uczczenie pamięci o muzyku.

Tadeusz Nalepa to gitarzysta, wokalista, kompozytor, legendarny założyciel Blackoutu i Breakoutu... Na kartach polskiej kultury zapisał się jako współtwórca wielkich przebojów. Łączył bluesa z rockiem, elementami jazzu czy funku. Kompozycje Nalepy, częstokroć ubrane w poetyckie teksty Bogdana Loebla, zapisały się na trwale w historii muzyki. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl wydarzeń, które przybliżą postać i twórczość tego niepowtarzalnego muzyka. Czeka nas duża dawka świetnej muzyki, nie tylko autorstwa Tadeusza Nalepy.


23 listopada (czwartek) , godz. 18:00 (Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3)
Projekcja filmu „Wszyscy jesteśmy romantyczni…” – Tadeusz Nalepa (reż. Jan Sosiński, 43 min.) oraz krótka prezentacja o muzyku.

2 grudnia (sobota) , godz. 17:00 (Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25)
Moje spotkania z Nalepą – rozmowa z dziennikarzem muzycznym Zbyszkiem Jędrzejczykiem połączona z mini wystawą okładek płyt.

2 grudnia (sobota) , godz. 19:00 (sala pod amfiteatrem w Olsztynie)
Koncert zespołu J.J. Band
Jedna z najlepszych bluesowych grup w Polsce w repertuarze Tadeusza Nalepy i nie tylko. Dla miłośników dobrej, polskiej muzyki – obecność obowiązkowa.
Bilety w cenie 25 zł do kupienia
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25
bilety.mok.olsztyn.pl

3 grudnia (niedziela), godz. 17:00 (sala pod amfiteatrem w Olsztynie)
Koncert zespołu BLUES TIME
Element improwizacji towarzyszy każdemu występowi Blues Time. Dla nich liczy się dobra zabawa i szczere granie. Chcą przybliżać klasycznego, amerykańskiego bluesa, tym razem nie zabraknie jednak i kawałków Tadeusza Nalepy.
Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB