Olsztyńskie Noce Bluesowe w obiektywie i koncert Pierluigi Petricca

2017-11-29 17:20:21 (ost. akt: 2017-11-29 17:25:27)
Muzyka Olsztyn, Klub SARP 29 listopada 2017 18:30
(każda środa)
Olsztyńskie Noce Bluesowe w obiektywie i koncert Pierluigi Petricca

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury nie zapomina o fanach bluesa. Tym razem przygotowana została wystawa fotografii z festiwalu, a jej otwarciu towarzyszyć będzie koncert mistrza gitary rezofonicznej.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 29 listopada do Klubu Festiwalowego SARP na występ włoskiego mistrza gitary rezofonicznej Pierluigi Petricca. Koncert będzie towarzyszył otwarciu pofestiwalowej wystawy fotograficznej, dokumentującej Koncerty zagrane w czasie ostatniej edycji Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Wystawę czarno-białych fotografii zrobionych w czasie trwania XXVI Olsztyńskich Nocy Bluesowych będzie można oglądać od 29 listopada do 31 grudnia na piętrze Klubu. Zobaczymy festiwalowe gwiazdy, koncerty i tą niezwykłą atmosferę olsztyńskiego festiwalu uchwyconą w kadrze!

Pierluigi Petricca, znany jest miłośnikom bluesowego grania z występów na największych europejskich festiwalach, również z występu na XXIV edycji Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Na swoim koncie ma dwie solowe płyty autorskie „At Home” i „Tales And Other Stories”. Choć na karierę solową zdecydował się dopiero siedem lat temu, ma za sobą solidny bagaż muzycznych oświadczeń. Niegdyś lider Papaleg Acoustic Duo, w ostatnich latach współpracował z takimi artystami, jak m.in.: Jimbo Mathus, Olga Munding, Rich Del Grosso czy Elam McNight. Włoski gitarzysta zwykle koncertuje solo. Jego gra i charyzmatyczny śpiew przywołują na myśl twórczość dawnych mistrzów bluesa: Charlie Patton, Blind Lemon Jefferson, Bukka White.

18:30 – wernisaż wystawy pofestiwalowej
19:00 – PG Petricca – akustyczny koncert włoskiego bluesmana
WSTĘP WOLNY

Współorganizacja: Klub SARP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB