Spotkanie z młodą poezją: spotkanie autorskie Eweliny Zdancewicz- Pękali

2017-11-30 11:03:54 (ost. akt: 2017-11-30 11:10:27)
Spotkania Planeta 11 w Olsztynie 8 grudnia 2017 17:30
(każdy piątek)
Spotkanie z młodą poezją: spotkanie autorskie Eweliny Zdancewicz- Pękali

W piątek 8 grudnia w olsztyńskiej Planecie 11 odbędzie się spotkanie z autorką tomiku "Wycieczki osobiste". Podczas tego wieczoru dla publiczności zagra i zaśpiewa Bożena Kraczkowska.

Ewelina Zdancewicz-Pękala (ur.11.11.1993 r. w Olsztynie) z zamiłowania i pasji dziennikarka, poetka, autorka tomiku „Wycieczki osobiste”. Prowadzi spotkania autorskie, na jej pytania odpowiadali m .in. Alicja Bykowska-Salczyńska, Suren Cormudian czy Joanna Jax.

Obecnie pracuje nad tomem „Maria”, który będzie opowiadał rodzinną historię w świetle wojny i życia po wojnie na Warmii i Mazurach, a także o okrutnym porzuceniu, odkrywaniu tajemnicy i przemocy. Główną bohaterką jest tytułowa Maria – babcia autorki. Ponadto cały czas walczy ze sobą, żeby znaleźć trochę czasu i napisać swoją wymarzoną powieść. Wiecznie zabiegana i udzielająca się w różnych inicjatywach, ale przez to nigdy się nie nudzi. Przygotowuje się także do projektu, który ma pomóc w walce z przemocą seksualną wobec kobiet.

Otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Olsztyna, które przyznawane jest osobom zajmującym się przedsięwzięciami z zakresu twórczości artystycznej i ochrony dziedzictwa kultury lub upowszechniania kultury. Podczas spotkania opowie o swoich najnowszych projektach i walce o jak najrzetelniejsze oddanie rodzinnej historii poprzez poezję.

Kiedy: 8 grudnia, godz. 17.30
Gdzie: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Janków-Mazurkiewicz
Zaśpiewa i zagra Bożena Kraczkowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB