Caravana Banda w Sowie

2018-01-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-17 17:53:56)
Muzyka Sowa, Olsztyn 28 stycznia 2018 18:00
(każda niedziela)
Caravana Banda w Sowie

W niedzielę, 28 stycznia 2018 roku o godz. 18 w olsztyńskiej Sowie wystąpi zespół Caravana Banda.

Czy to właśnie nie po cygańsku i bałkańsku należałoby się bawić w Karnawale? Niech puszczą wszystkie granice, niech polecą talerze i wychyli się nieprzyzwoita ilość Rakiji....a my zapewnimy najlepszą bałkańską imprezę i muzykę, która poruszy najbardziej odporne na cygańskie rytmy serca. Bilety w cenie 55zł, przedsprzedaż 65 zł w dniu koncertu. Bilety do nabycia: Sowa, RockFan i www.biletyna.pl www.biletyna.pl


CARAVANA BANDA TO: Zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Am. Płd. wokalistkę i tancerkę. Od ponad trzech lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii – producentem zespołu jest sam Ale Siqueira – 5-krotny zdobywca nagrody Grammy latino. Najpierw czuć energię zespołu, potem słychać melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów i rytmów flamenco. Potem energia wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko – czeski zespół pisze, gra, tworzy i komponuje. Piosenki zespołu są zarówno genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane.

Zespół czerpie ze swoich korzeni odtwarzając niektóre z kurpiowskich melodii, ale także z regionu czeskich Moraw. W ich twórczości znajdują się także tradycyjne melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii, Portugalii. Zespół żongluje stylami, rytmami, melodiami i językami. To prawdziwe widowisko muzyczne dla wszystkich zmysłów. No i głos oraz taniec Magdy Navarrete. Z jednej strony śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty flamenco, wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata. Potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią. Orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków: Magda Navarrete – voc, taniec Tomas Prusa – arranżacje, sax, voc Andrzej Lewocki – gitara, oud, cajón Jiri Genrt – tuba Jakub Masek – euphonium Vaclav Kalenda – trompet Mateusz Sieradzan – tapan, cajón, darabuka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB