Koncert Świąteczny - Joanna Woś i Stanisław Soyka w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2017-12-18 11:39:45 (ost. akt: 2017-12-18 11:44:43)
Muzyka Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie 22 grudnia 2017 19:00
(każdy piątek)
Koncert Świąteczny - Joanna Woś i Stanisław Soyka w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

22 grudnia, o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się „Koncert Świąteczny” w wykonaniu Joanny Woś i Stanisława Soyki. W programie: największe przeboje artystów oraz kolędy, pastorałki oraz piosenki bożonarodzeniowe.

Koncert w atmosferze świątecznej będzie połączeniem klasycznego głosu "królowej włoskiego bel canta" Joanny Woś z oryginalnością muzyczną i charyzmą Stanisława Soyki.

Joanna Woś łączy w sposób mistrzowski arcytrudne partie koloraturowe z niezwykłą lekkością oraz wyczuciem stylu belcanta. Artystka dysponuje dźwięcznym, nieskazitelnie czystym intonacyjnie głosem o bardzo szerokiej skali. Imponująca lekkość i wyśmienita precyzja pozwala artystce brawurowo wykonywać nawet najtrudniejsze partie koloraturowe bez najmniejszego wysiłku zachowując przy tym wyjątkowe brzmienie i finezyjny styl bel canta. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali wokalnych. Nagrodzona m. in. I nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao, jest wielokrotną laureatką Złotych Masek (nagródy krytyków muzycznych). Entuzjazm publiczności i uznanie krytyki są nieodłącznym elementem Jej występów, a kolejne role zawsze przyjmowane są z największym uznaniem. Potrafi oczarować, bowiem nie tylko zjawiskową koloraturą, ale także liryzmem i wybitnym talentem dramatycznym.

Stanisław Soyka to wokalista, instrumentalista i kompozytor. Artysta od wielu lat posiada swoją wierną publiczność. W dorobku ma ponad 30 albumów płytowych. W jednym z licznych wywiadów dla mediów Stanisław Soyka powiedział: „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni”. W osiągnięciu takiego efektu Artyście pozwala Jego niepowtarzalny styl i wyjątkowa oryginalność.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB