To już 26. finał WOŚP!

2018-01-04 10:36:00 (ost. akt: 2018-01-11 16:22:57)
Inne 13 stycznia 2018 - 14 stycznia 2018
To już 26. finał WOŚP!

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Koncerty, ponad 50 wydarzeń i 431 wolontariuszy na olsztyńskich ulicach. 14 stycznia odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem Orkiestra zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W ubiegłym roku Olsztynowi udało się zebrać ponad 480 tysięcy złotych. Teraz olsztyński sztab pod dowództwem harcerzy liczy na to, że zbierze pół miliona. — Dopinamy wszystko na ostatni guzik, ale przed nami dwa tygodnie najbardziej wytężonej pracy — ocenia Dorota Limontas, szefowa olsztyńskiego sztabu WOŚP i komendant Hufca Warmińskiego ZHP im. Ryszarda Knosały. — Myślę, że wszystkich przyciągnie koncert główny, który odbędzie się na scenie staromiejskiej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Manchester.


Olsztyńskie morsy zapowiedziały też, że podejmą się próby pobicia kolejnego rekordu. O godz. 12 na plaży miejskiej, w dniu finału, do wody wejdzie jednocześnie ponad 300 osób. W czterech miejscach Olsztyna odbędą się tzw. „Białe niedziele”, w czasie których będzie można skorzystać ze specjalistycznych badań. Wiele ciekawych imprez czeka nas też jeszcze przed finałem. Na ulicach ponownie pojawią się wolontariusze. A będzie ich w tym roku 431. Najmłodszy ma zaledwie rok, a najstarszy — ponad 60. W tym roku po raz kolejny otrzymają wsparcie od trzech korporacji taksówkarskich, dzięki którym będą bezpiecznie poruszać się po mieście.

— Nasi wolontariusze pojawią się na starówce, przy ratuszu, w okolicach kościołów — zapowiada Bogusława Trepanowska, koordynatorka ds. wolontariatu.

Babę pruską na aukcję przekazał Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Będzie można wylicytować meble, kursy językowe i kolekcję zabytkowych temperówek.

Tradycyjnie nie zabraknie koncertów. Te rozpoczną się o 17:00 na Starym Mieście. Wśród tegorocznych wykonawców usłyszymy: Brzozę Kabaret Band, zespół "Po godzinach", Sarę Szymczak, zespół "Guzik" oraz "Manchester". O 20:06 w niebo zostanie wypuszczone "Światełko do nieba".
Kajot


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB