Nisza lodowa w planetarium

2018-01-11 19:36:13 (ost. akt: 2018-01-11 19:38:45)
Muzyka 19 stycznia 2018
Nisza lodowa w planetarium

Autor zdjęcia: archiwum SPKIS

Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie zapraszają 19 stycznia (piątek) o godz. 18.00 na „Niszę lodową” - wydarzenie z gatunku „dwa w jednym”. Wydarzenie zbuduje klimat fotogramów Henryka Ciruta oraz współczesny koncert syntezatorowy z odwołaniem do muzyki klasycznej Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich”, zagrany przy dodatkowym pokazie zdjęć autora wystawy.

Tematem fotogramów Henryka Ciruta jest struktura i formy lodu. Zdjęcia są fragmentem „Tryptyku Warmińskiego”, będącego cyklem fotografii, jakie już wkrótce znajdą się w obszernym albumie tego artysty. Henryk Cirut trafia do wyobraźni coraz większego grona miłośników sztuki plastycznej i do granic snu na jawie oferuje im swoje kanony widzenia piękna. Na uzupełnienie swojej ekspozycji wybrał koncert zimowy Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich, którego scenografią będzie wizualizacja zbudowana na fotogramach Henryka Ciruta, a inspiracją muzyczną koncertu jest kompozycja A. Vivaldiego „Cztery Pory Roku – Zima”.

Koncert Mierzyńskich jest jednocześnie promocją ich dwupłytowego albumu muzycznego, wydanego na początku stycznia 2018 r. wraz ze zbiorem tekstów pt. „Podróże przez… Cztery Pory Roku”. Płytowe wydawnictwo ozdabia malarstwo Miry Smerek-Bieleckiej, której cykl obrazów z walizkami bardzo pięknie wiązał się z klimatem muzyki i tekstami, w których liryka przeplata się z publicystyką na aktualne tematy. Album płytowy otrzymają wszyscy zainteresowani nim w prezencie podczas spotkania.

Wydarzenie „Nisza lodowa” : 19 stycznia, godz. 18.00. Miejsce: hol i sala pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB