Stephen Sondheim - Symfonicznie

2018-01-15 14:25:47 (ost. akt: 2018-01-15 14:29:54)
Muzyka Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie 19 stycznia 2018 19:00
(każdy piątek)
Stephen Sondheim - Symfonicznie

„Stephen Sondheim – Symfonicznie” to tytuł koncertu w dniu 19 stycznia 2018 r., o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Orkiestra pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wraz z solistami Marcinem Wortmannem - baryton i Agnieszką Przekupień – sopran zaprezentują arie z musicali Sondheima: Passion, Sweeney Todd the demon barber of Fleet street, Company, A Little Night Music, Sunday in the Park with George, Anyone Can Whistle, The Frogs.

Urodzony w 1930 roku w Nowym Jorku artysta to wybitna postać współczesnej sztuki musicalowej. Kompozytor, autor tekstów, twórca teledysków, showman. Wielu krytyków uważa go za najbardziej wpływowego artystę, jeśli chodzi o wkład w rozwój amerykańskiego teatru muzycznego.

Obecny na tym wymagającym rynku od ponad 50 lat Stephen Sondheim cieszy się niezmienną popularnością po obu stronach oceanu. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Amerykańskiej Akademii filmowej, (za najlepszą piosenkę Sooner or Later (wykonanie: Madonna) do filmu Dick Tracy) ośmiu Nagród Tony m.in. za musicale: Company (1971), Follies (1972), A Little Night Music (1973), Sweeney Todd (1979), Into the Woods (1988) i Passion (1994) w tym Nagrodę Specjalną całokształt twórczości teatralnej. Żaden kompozytor musicalowy nie otrzymał podobnej liczby nagród. Na swoim koncie ma także osiem Nagród Grammy, Nagrodę Pulitzera, Nagrodę Laurence'a Oliviera i Nagrodę Prezydenta USA oraz Medal Wolności. Początki jego kariery sięgają lat pięćdziesiątych. Jego pierwszym, poważniejszym osiągnięciem jest autorstwo tekstów piosenek m.in. do musicali West Side Story (1957r.) Leonarda Bernsteina i Gipsy (1959) z muzyką Jule Styne’a. W 1962 rozpoczął samodzielną karierę musicalem Funny Thing Happened on the Way to the Forum. Jego kariera nabiera przyspieszenia od musicalu A Little Night Music przy okazji, którego rozpoczyna się jego stała współpraca z Haroldem Prince'em.Solista koncertu Marcin Wortmann (baryton) jest wokalistą, aktorem, tancerzem. Ukończył z wyróżnieniem studia II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie jest doktorantem i asystentem klasy śpiewu. Jest artystą Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Współpracował m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Artysta wystąpi w najnowszej premierze Teatru Roma - musicalu Piloci.

Agnieszka Przekupień – (sopran) to wokalistka, aktorka, polonistka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Występuje kreując główne role w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie. Od 2015 roku jako solistka współpracuje z Piotrem Rubikiem.

Bilety na koncert „Stephen Sondheim - Symfonicznie” w cenie: 80 zł normalny, 60 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18, oraz poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB