„Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru” – spotkanie z Katarzyną Frankowiak

2018-01-18 21:06:52 (ost. akt: 2018-01-18 21:12:14)
Spotkania Olsztyn, Planeta 11, al. Piłsudskiego 38 24 stycznia 2018 17:00
„Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru” – spotkanie z Katarzyną Frankowiak

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza do odbycia wyjątkowej, sentymentalnej podróży w przeszłość. Za wehikuł czasu posłuży debiutancka książka Katarzyny Frankowiak „Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru”, w której autorka przedstawia życiorys swojej mamy – Danuty Koryckiej – aktorki najważniejszych polskich scen teatralnych (Katowice, Bydgoszcz, Wrocław), w tym również tej olsztyńskiej. Spotkanie z autorką odbędzie się już 24 stycznia w Planecie 11.


W tle barwnych, lecz czasami również przejmujących, losów Danuty Koryckiej, zrekonstruowanych przez Katarzynę Frankowiak w oparciu o dziennik aktorki, toczy się życie kulturalne polskiego środowiska teatralnego, tak celnie sportretowane w książce. Wraz z bohaterką przeniesiemy się m.in. do Olsztyna lat sześćdziesiątych, w czasy świetności Teatru im. Stefana Jaracza, znajdującego się ówcześnie pod kuratelą Aleksandra Sewruka, skupiającego takie osobistości, jak Roman Szmar czy Bohdan Głuszczak. Codzienne historie rodzinne stanowią więc pretekst do ukazania szerszej perspektywy tamtych czasów: klimatu życia artystycznego czy problemów repatriacji i przesiedleń z Kresów Wschodnich.

Na wyjątkowe spotkanie z Katarzyną Frankowiak zapraszamy już 24 stycznia 2018 roku. Olsztyńska premiera książki odbędzie się w Planecie 11 o godz. 17.00. Wieczorowi autorskiemu towarzyszyć będzie wystawa fotografii i prac plastycznych poświęconych Danucie Koryckiej.

Publikacja wydana została w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynie i pod patronatem akcji „Olsztyn czyta”

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Olsztyn oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB