Warsztaty dla przyszłych mam - przygotuj się na przygodę z macierzyństwem!

2018-01-22 11:57:11 (ost. akt: 2018-01-23 10:56:16)
Inne Olsztyn, Miejski Ośrodek Kultury 8 lutego 2018 16:00
(każdy czwartek)
Przygoda z macierzyństwem  - warsztaty

Przygoda z macierzyństwem - warsztaty

8 lutego w Olsztynie odbędą się bezpłatne warsztaty: „Przygoda z macierzyństwem”. Pojawią się m.in. położna i ginekolog. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spodziewacie się dziecka i chętnie szukacie informacji na temat ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem? Doskonale! Bo warsztaty „Przygoda z macierzyństwem” są organizowane z myślą o przyszłych rodzicach. — Nasi eksperci dostarczą niezbędnej wiedzy, której nie da żadna szkoła rodzenia — mówi Katarzyna Parzuchowska z portalu Familie.pl, który jest organizatorem warsztatów.

Karolina Witkowska, ekspert Polskiego Banku Komórek Macierzystych, powie, na czym polega bankowanie komórek macierzystych, kiedy warto się na nie zdecydować, dlaczego jest tak popularną metodą i wciąż zyskuje na popularności, a także, jakie choroby można leczyć komórkami macierzystymi. Będzie też konkurs dla aktywnych rodziców — nagrodą jest voucher o wartości 600 zł na bankowanie w PBKM.

Marta Smosarska, położna Agnieszka Terska oraz dr ginekolog Witold Mikielski ze szpitala Malarkiewicz i Spółka w Olsztynie opowiedzą o stronie formalnej i administracyjnej związanej z porodem oraz o podstawowych zasadach w pielęgnacji dziecka. Przedstawione zostaną m.in. komfortowe dla mamy i dziecka pozycje do karmienia.

— Omówimy też wspólnie przygotowania do porodu. Z kolei dr ginekolog Witold Mikielski chętnie odpowie na pytania związane z porodem. Eksperci przygotowali dla każdej pary niespodziankę w postaci małej wyprawki — tłumaczy Katarzyna Parzuchowska. — Natomiast Joanna Paukszto, specjalistka od doboru bielizny z salonu Koemi podpowie, jak dbać o zmieniający się w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia biust. Będzie też konkurs dla mam z niespodziankami.

Ratownicy medyczni: Ania i Wojtek z Ready2Rescue opowiedzą o pierwszej pomocy. Będzie okazja przećwiczyć prawidłowe techniki niesienia pomocy kobiecie w ciąży i niemowlęciu. Na specjalnych lalkach ratownicy będą uczyć reagowania na niepokojące sytuacje.

Każda mama od organizatorów otrzyma także upominek. Warsztaty odbędą się w czwartek 8 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapisy na stronie Familie.pl. Start o godz. 16.

Więcej informacji o warsztatach: tutaj
mp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A propos #2430373 | 31.0.*.* 31 sty 2018 14:10

    Komórek macierzystych, super, ze coś takiego się promuje i lekarze również o tym mówią, ale szkoda ze to kosztuje tak wiele i przeciętnych rodziców nie stać na przechowywanie komórek w banku :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz