Koncert rodzinny pt. Fascynująca perkusja - w Krainie Disneya

2018-02-12 15:04:41 (ost. akt: 2018-02-12 15:08:36)
Kultura 18 lutego 2018
Koncert rodzinny pt. Fascynująca perkusja - w Krainie Disneya

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Orkiestra Perkusyjna "MarimBAND" i dyrygent Michał Niedziałek to wykonawcy Koncertu rodzinnego pt. Fascynująca perkusja - w Krainie Disneya, który odbędzie się w niedzielę 18 lutego 2018 roku, o godz.11.00 i 15.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

„MarimBAND” to jedyna występująca w stałym składzie melodyczna orkiestra perkusyjna w Polsce. Zespół powstał w 2012 roku, a twórcą i jego kierownikiem jest Michał Niedziałek – perkusista i dyrygent. Orkiestra wykonuje transkrypcje muzyki poważnej i filmowej, a także sięga po przeboje musicalowe. Ważną dziedziną w działalności zespołu jest także teatr instrumentalny – wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku (np. kubeczków, zapalniczek, metalowych kubłów na śmieci) w charakterze instrumentów muzycznych.Od 2017 roku Orkiestra Perkusyjna "MarimBAND” działa we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury na Zielonym Ursynowie w Warszawie.

Młodym słuchaczom w Koncercie rodzinnym w filharmonii Orkiestra Perkusyjna „MarimBAND” zaprezentuje najpiękniejsze utwory z filmów Walta Disneya. Usłyszymy w opracowaniu na instrumenty perkusyjne muzykę z filmów: Piękna i bestia, Aladyn, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame, Król Lew . Ponadto zespół wykona wiązanki tematów muzycznych z takich produkcji filmowych jak: Harry Potter i kamień filozoficzny, Piraci z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły, Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia, Kraina lodu.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB