Atrakcyjny pozna Panią. Komedia w gwiazdorskiej obsadzie w Olsztynie

2018-02-15 09:05:50 (ost. akt: 2018-02-15 09:11:34)
Teatr Auditorium Maximum w Olsztynie (Aleja Wojska Polskiego... 10 marca 2018 16:00
Atrakcyjny pozna Panią. Komedia w gwiazdorskiej obsadzie w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

"Atrakcyjny pozna panią..." to komedia, która powstała w 2000 roku, stając się prawdziwym hitem teatralnym. Komedia była także pierwowzorem popularnego filmu o tym samym tytule. "Atrakcyjny.." powraca teraz na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie. Do Olsztyna zawita 10 marca 2018r. Obsada: Sylwester Maciejewski, Mikołaj Roznerski, Lech Dyblik, Adriana Kalska, Klaudia Halejcio, Elżebieta Jarosik, Aleksandra Nieśpielak

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń "stara panna" czy "stary kawaler". Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie "samotnych z wyboru".

"Atrakcyjny pozna panią" nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu - starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.

W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh - Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan "do szklanki" . Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka - młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama... I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

Spektakl odbędzie się w sali Auditorium Maximum w Olsztynie (Aleja Wojska Polskiego 13) 10 marca, godz 16:00, bilet w cenie 90 zł/os.

— Bilety dostępne w: kupbilecik.pl, zamówienia zbiorowe u organizatora tel. 505 140 348


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB